Metamar

Katalog produktów

Płyty z kamieni naturalnych/slaby

Płytki kamienne

Mozaiki z kamienia naturalnego

Płytki ryflowane

Elewacje z kamienia

Kamień naturalny na taras

Schody z kamienia

Parapety z kamienia

Umywalki z kamienia

Listwy / Dekory kamienne

Stoliki marmurowe

Kamień naturalny to ponadczasowy i uniwersalny materiał, dlatego coraz częściej stosowany jest w budownictwie i aranżacji wnętrz. Trwały, piękny i niepowtarzalny. Doskonale sprawdzi się zarówno do wykończenia wnętrz, jak i do zdobienia dziedzińców, tarasów oraz zewnętrznych elewacji budynków. Idealnie pasuje do każdego stylu, od klasycznego, przez rustykalny, po aranżacje minimalistyczne i nowoczesne. Dodatkowo to materiał naturalny, przyjazny dla środowiska. Jego dużym atutem jest łatwość w czyszczeniu i konserwacji.

Kamień naturalny – szeroki wybór wzorów, faktur i kolorów

W zróżnicowanej ofercie Metamar Polska znajduje się wiele niezwykle efektownych kamieni naturalnych przeznaczonych do różnych zastosowań, w tym wapień, trawertyn, onyks i marmur. Ich kolorystyka spełni oczekiwania każdego klienta. Do wyboru są m.in. stonowane i pastelowe barwy, ciepłe beże i chłodne szarości, intensywne brązy, a także eleganckie kamienie czarno-białe. Cechą charakterystyczną kamieni naturalnych jest ich unikalny i jedyny w swoim rodzaju wygląd. Niepowtarzalny rysunek, który odzwierciedla historię formowania się kamienia, jest oryginalnym i atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Nie ma dwóch takich samych kamieni.

Kamień naturalny w ofercie Metamar Polska dostępny jest w formie:

  • płyt tzw. slabów, które powstają w efekcie cięcia wydobywanych w kopalniach bloków kamiennych,
  • tradycyjnych płytek w kształcie kwadratów, prostokątów oraz heksagonów,
  • mozaik, czyli gotowych kamiennych kompozycji w formie arkuszy do montażu na ścianach czy posadzkach,
  • płytek tzw. ryflowanych, których powierzchnia jest delikatnie żłobiona, oprócz walorów estetycznych ryflowanie jest praktyczne, zwłaszcza w zastosowaniach na zewnątrz – zapobiega zamarzaniu wody i ślizganiu się.

Z szerokiego portfolio produktów Metamar Polska można także dobrać kamień naturalny specjalnie przystosowany do montażu na schodach, tarasach i parapetach. W ofercie dostępne są też dodatki z kamienia naturalnego, w tym efektowne dekory i listwy oraz kamienne wyroby do wyposażenia wnętrz. Umywalki wykonane z wapienia, marmuru, onyksu lub trawertynu będą niezwykle efektowną ozdobą łazienki. Stoliki z marmurowymi blatami doskonale sprawdzą się nie tylko w salonach, ale też w przestrzeniach komercyjnych, biurach, kancelariach prawnych czy lobby hotelowych. Zachęcamy do zapoznania się z całym katalogiem kamieni naturalnych w ofercie Metamar!