Metamar

Umywalki trawertynowe

Trawertyn to gustowny, piękny kamień naturalny. Co ciekawe, historia tego typu skały sięga już starożytnego Egiptu, kiedy to wykorzystywano go jako materiał budowlany. Obecnie trawertyn jest szeroko wykorzystywany, między innymi w elementach dekoracyjnych, takich jak: mozaiki, parapety lub umywalki, które gwarantują niezwykłe walory estetyczne.

Dlaczego warto wybrać umywalkę trawertynową?

Kamienne umywalki mają w sobie naturalny urok, dzięki któremu natychmiast przykuwają wzrok i podkreślają styl wnętrza. Trawertyn to materiał ponadczasowy, który doda elegancji pomieszczeniu i przez lata zachowa swoją szlachetność. Choć mogłoby się wydawać, że kamień będzie podatny na zniszczenia, umywalki trawertynowe są niezwykle trwałe, a przy odpowiedniej pielęgnacji pozostaną w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Umywalka z trawertynu charakteryzuje się oryginalną i niepowtarzalną strukturą, która znacząco wpływa na jej wyjątkową estetykę. Polerowany kamień doskonale będzie współgrać z mozaiką z kamienia naturalnego, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Przykładowo, umywalki z trawertynu przepięknie komponują się z drewnianymi akcentami. Jako że tego typu kamień wykazuje odporność na wysokie temperatury, nie trzeba się obawiać, że nawet po dłuższym czasie użytkowania, ulegnie uszkodzeniom czy wykaże podatność na pojawianie się plam. W razie konieczności warto zdecydować się na skorzystanie z dedykowanych impregnatów do konserwacji materiału.

Zarówno umywalki prostokątne, jak i posiadające zaokrąglone kształty, wniosą do wnętrza przytulną atmosferę. Należy jednak pamiętać o tym, żeby zastanowić się nad wyborem produktu o wymiarach odpowiadających blatowi, bowiem większość umywalek wykonanych z trawertynu to modele nablatowe. Mimo wszystko, ten element wyposażenia sprawdzi się doskonale także w mniejszej łazience. Oferowane produkty występują w delikatnych odcieniach beżu oraz zdecydowanych brązach. Dzięki temu każdy znajdzie idealne rozwiązanie, które będzie pasować do konkretnego wnętrza.