Metamar

Kamienne tarasy – jak dobrze wykorzystać płyty kamienne?

Kamień naturalny to gwarancja solidności i łatwość w utrzymaniu porządku. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich płytek z kamienia naturalnego na taras?

Kamień naturalny – dobry wybór na taras

Kamień naturalny charakteryzuje się trwałością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Jest wytrzymały i długowieczny – przy odpowiedniej pielęgnacji będzie prezentował się okazale przez wiele lat.
Jego zaletą jest również wygląd. Naturalny materiał bardzo dobrze współgra z wieloma materiałami wykończeniowymi i pasuje do wielu stylów aranżacyjnych.

Jaki kamień wybrać na taras?

Przy wyborze odpowiedniego kamienia warto pamiętać o tym, że jest to wybór na lata. W swojej ofercie posiadamy płytki wykonane z marmuru, wapienia i trawertynu.

  • marmur – wybór tego kamienia to gwarancja na efektowną aranżację. Doskonale wygląda w świetle dziennym, współgra z zielenią i będzie głównym punktem każdego tarasu. Marmur jest odporny na niskie temperatury i dobrze przewodzi ciepło. Marmury dostępne w naszej ofercie dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
  • wapień – jest bardzo wytrzymałym i odpornym materiałem wykończeniowym. Wykazuje niską ścieralność i jest mrozoodporny. Dodatkowo bardzo łatwo utrzymać go w czystości.
  • trawertyn – trawertyn na tarasie doskonale odnajdzie się w aranżacjach boho i rustykalnych. Będzie dobrze prezentował się w otoczeniu natury. Jest trwały i posłuży na tarasie przez długie lata.

Kamień naturalny na taras w Metamar

Dostępny w sklepie asortyment płyt kamiennych pozwala na ciekawą i oryginalną aranżację tarasu. Co wziąć pod uwagę przy wyborze? Przede wszystkim własne poczucie estetyki. Należy pamiętać o tym, że podłoże tarasu wykonane z kamienia naturalnego będzie przykuwać wzrok i zdecyduje o charakterze całego projektu. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania związane z wykorzystaniem kamienia naturalnego na tarasie.