Metamar

Umywalki wapieniowe

Wapień to skała składająca się w znacznej większości z węglanu wapnia. Skałę tę często wykorzystuje się w budownictwie oraz rzeźbiarstwie, a także do tworzenia dekoracji ze względu na jej charakterystyczny matowy kolor w odcieniach bieli i piaskowych beżów nadający wnętrzom klasycznego wdzięku. Modnym elementem łazienki są znajdujące się w naszej ofercie umywalki wapieniowe, których uniwersalne piękno wpasuje się w niemal każdy styl łazienki.

Zalety umywalek wapieniowych

Jeśli podczas urządzania łazienki zastanawiasz się nad materiałem, z jakiego powinna być wykonana umywalka, tak aby zachowała piękno i funkcjonalność, to zdecydowanie zainteresują Cię umywalki z materiałów skalnych, takie jak umywalki wapienne, które posiadają szereg zalet.

Stylowy materiał

Wapień od dawna cieszy się niezmienną popularnością nie tylko z powodu łatwości obróbki (jest znany z niebywałej plastyczności), ale też swojego dystynktywnego piękna. Biało-beżowy matowy kolor, taki jak w naszym modelu Simena, przywodzi na myśl klasyczne budowle, ale świetnie wpasowuje się też w nowoczesne minimalistyczne pomieszczenia. Ponadto każda płyta wapieniowa posiada nieco inny odcień, co sprawia, że Twoja umywalka będzie jedyna w swoim rodzaju. Szczególnie atrakcyjnie wygląda w łazienkach, w których z wapienia wykonana jest też podłoga czy blaty, co tworzy harmonijną kompozycję. Równie dobrze odnajdzie się jednak w pomieszczeniach wykonanych z płytek czy drewna, gdzie będzie stanowić interesujący eklektyczny element.

Łatwość utrzymania

Dużym plusem posiadania umywalek z kamienia naturalnego jest łatwość w ich konserwacji, dzięki której zachowają swój unikalny kolor i teksturę. Na co dzień wystarczy przemywać je zimną wodą po użyciu, a raz w tygodniu używać delikatnych detergentów do dokładnego umycia kamienia. Po umyciu najlepiej jest wytrzeć umywalkę miękką ścierką, tak aby nie naruszać tego wyjątkowego materiału.