Metamar

Wapienie

Wapienie Metamar pochodzą ze skał twardych, wydobywanych w tureckich kopalniach w Demre i IsparcieSą wykorzystywane na elewacje kamienne, jak i do aranżacji wnętrz. Znakomicie nadają się do wykorzystania w klimacie panującym w Polsce. By utrzymać ich niezmienioną barwę – zabezpieczyć przed brudem, wandalizmem, rysunkami, kwaśnymi deszczami – można zastosować całą gamę środków do impregnacji, które zostały wypróbowane na naszych kamieniach.

Elewacje z wapienia

Poza sprzedażą gotowych płytek z kamienia naturalnego i slabów kamiennych zajmujemy się przygotowaniem płyt elewacyjnych pod konkretne projekty. W tym celu należy przesłać nam projekt architektoniczny, na podstawie którego zrobimy wycenę. Materiał jest przycięty i wykończony zgodnie z instrukcjami. Kontrolujemy proces produkcji – od wydobycia, po odpowiednie cięcie, wykończenie powierzchni, selekcję, pakowanie i wysyłkę na budowę. Dostarczone płyty elewacyjne są gotowe do położenia.

Nasze niezawodne materiały elewacyjne to Aero Cream, Simena, Tundra Grey, Tundra Blue, Pietra Natuca, Mount Grey, Anthracite Gold, Earth Grey. Wszystkie wymienione okładziny kamienne pochodzą z kopalń prowadzonych przez Metamar. Charakter kamieni Metamar jest niezobowiązujący. Pasują one zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Nie dominują, a czynią je wyjątkowymi, wyrafinowanymi i z klasą.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi elementami naszej oferty. Znajdą w niej Państwo m.in. onyksy do wnętrz, marmury i trawertyny.