Metamar

Nasze kopalnie

Złoża naturalne, z których pozyskujemy kamienie naturalne, znajdują się w Turcji, m.in w okolicy Isparty i Burdur. Nadzorujemy proces wydobycia i obróbki, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad pozyskiwanym surowcem. Nasi klienci uzyskują produkty, które przez lata użytkowania nie tracą na jakości, wyglądzie czy funkcjonalności. Naturalny kamień wydobywany w Turcji zdobi fasady budynków, ogrody jak i wnętrza pomieszczeń. Surowiec pozyskiwany jest z europejskich złóż, dzięki czemu nie trzeba go transportować z odległych części świata, co pozwala zredukować jego ślad węglowy.

Monitorujemy proces wydobycia i obróbki kamienia

Kopalnie znajdują się w popularnych miejscach wydobycia i nie eksploatują nadmiernie terenu, dzięki czemu nie zubażają krajobrazu dookoła i nie wpływają negatywnie na życie mieszkańców Turcji. Korzystamy nie tylko ze sprawdzonych źródeł, ale także z infrastruktury i najnowocześniejszego sprzętu wydobywczego. Pod naszym czujnym okiem pracują wysoko wykwalifikowani pracownicy. Monitorujemy cały proces i pracę, tak by nasi klienci otrzymali turecki marmur, wapień, trawertyn i onyks o najpiękniejszym odcieniu i wysokiej trwałości.

Posiadamy własne kopalnie, które dostarczają nam ponad 100 rodzajów kamieni. Każdy z nich jest opracowywany przez rzemieślników na miejscu. Dostarczamy zarówno gotowe elementy, jak i płyty wielkoformatowe. Własne kopalnie pozwalają nam mieć pewność co do jakości oferowanych produktów. Oprócz tego możemy wprowadzać zmiany i stale ulepszać cały proces pozyskiwania kamienia. Nieustannie rozwijamy naszą firmę, dzięki czemu utrzymujemy status lidera w branży kamieniarskiej.