Metamar

Listwy / Dekory onyxowe

Parapety z kamienia to bardzo eleganckie i atrakcyjne wizualnie rozwiązania, które świetnie sprawdzą się w różnego rodzaju wnętrzach. Za wyborem kamiennych parapetów przemawia ich trwałość, elegancja, komfort użytkowania. Parapety z kamienia łatwo utrzymać w czystości, są też bezpieczne i ekologiczne. Ich ceny również nie są wygórowane, jeśli weźmiemy pod uwagę jakość oferowanych przez nas produktów. Kamienne parapety wykonywane są m.in. z marmuru. Gwarantujemy, że wnętrza, do których dodadzą Państwo nasze parapety z kamienia, zyskają pod każdym względem – zarówno jeśli chodzi o ich funkcjonalność, jak i estetykę.

W naszej stałej ofercie są gotowe parapety kamienne o grubości 2 lub 3 cm, o zaokrąglonych bokach.

Estetyczne wykończenie domu to dbałość o poszczególne elementy i najdrobniejsze detale. Jednym z praktycznych rozwiązań są listwy aranżacyjne. Ich szerokie zastosowanie pozwala stworzyć oryginalną przestrzeń, w której poszczególne elementy współgrają ze sobą. Dlaczego warto postawić na kamienne listwy z onyksu?

Dekory z onyksu – detal, który zmienia wszystko

Onyks to kamień, który przepuszcza światło. To natomiast stwarza niepowtarzalny efekt w pomieszczeniach, gdzie wykorzystuje się ten materiał. Bez wątpienia podstawowym atutem listwy kamiennej jest jej wytrzymałość. Odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak również wilgoć i wodę sprawiają, że jest materiałem, który przez długie lata zachowuje się oryginalny wygląd. Szeroki wachlarz motywów kolorystycznych listew z onyksu tym bardziej ułatwia wybór motywu, który pod względem kolorystycznym komponuje się z meblami i wnętrzem.

Listwy kamienne z onyksu – gdzie mają swoje zastosowanie?

Pomieszczeniami, w których warto rozważyć to rozwiązanie, są przede wszystkim kuchnia i łazienka. Wynika to z obecności wilgoci i wody, jak również stosowanych w tych pomieszczeniach materiałach wykończeniowych. Dzięki temu listwy kamienne stają się doskonałym uzupełnieniem całej przestrzeni, która zyskuje na elegancji.

Dekory kamienne mogą pełnić zarówno funkcję listew przypodłogowych, jak również umieszczanych przy suficie. Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę wiele. Kamień jest materiałem, który można w łatwy sposób czyścić. Dodatkowo, możliwość stosowania odpowiednich środków impregnujących przekłada się na jego wieloletni, piękny kolor. Kamienne listwy to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wytrzymałość materiału, jak również jego niepowtarzalny charakter. Wnętrza, w których stosuje się onyks, nabierają indywidualnego charakteru i eleganckiego wyglądu.