Metamar

Kamień naturalny do wykańczania wnętrz – oferta

Poznaj piękno emanujące z wnętrz, w których wykorzystano kamień naturalny. Ściany z kamieni naturalnych to cenny element aranżacyjny, nadający pomieszczeniom ekskluzywności oraz wyszukanego stylu. Podobnie prezentują się podłogi kamienne – są one eleganckie i szykowne, a zarazem niezwykle praktyczne. Oferujemy szeroki wybór kamieni naturalnych, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań Klientów w zakresie wykańczania wnętrz. Nasz asortyment obejmuje m.in. takie cenione przez Klientów kamienie do wnętrz jak:
  • marmur
  • trawertyn
  • onyks
  • wapień

Dlaczego warto wybrać nasz kamień naturalny do wnętrz?

Kamień naturalny uzyskujemy z kilkudziesięciu kopalń zlokalizowanych na terenie Turcji. Wydobywamy z nich bloki kamienne, a następnie tniemy płyty (slaby) czy mniejsze płytki, układamy mozaiki, wycinamy elementy wykończeniowe. Szczegółowy wykaz produktów wraz z podziałem na konkretne kategorie prezentujemy dla Państwa poniżej.

Polecamy też naszą ofertę kamieni naturalnych do wykorzystania na zewnątrz budynków, w tym zewnętrznych elewacjach kamiennych czy kamiennych tarasach.

Marmury

Charakterystyka kamienia:
Naturalny kamień, szeroko wykorzystywany w budownictwie. Możemy go znaleźć zarówno we wnętrzach (ściany, podłogi), jak i przy aranżacjach zewnętrznych elewacji, tarasów bądź ogrodów. Marmury Metamar są dostępne w małych płytkach i dużych płytach (slabach). Powierzchnia kamienia może być m.in. polerowana, szlifowana, szczotkowana.

Onyxy

Charakterystyka kamienia:
Kamień charakteryzujący się dużą przepuszczalnością światła naturalnego i sztucznego. Odpowiednie doświetlenie onyksu uwydatnia jego naturalne walory, co czyni go cennym materiałem ozdobnym. Płyty onyksowe są wykorzystywane m.in. przy wykańczaniu ścian i podłóg oraz poszczególnych elementów wyposażenia, np. blatów kuchennych, umywalek czy brodzików.

Trawertyny

Charakterystyka kamienia:
O walorach trawertynu przekonali się już starożytni Egipcjanie. To naturalny materiał, sprawdzający się przy wykładaniu ścian, jak również podłóg, chodników czy tarasów. Trawertyny Metamar pochodzą z najlepszych tureckich kopalń. Są preparowane zgodnie z obowiązującymi standardami. Dziurki na powierzchni kamienia mogą być wypełniane cementem lub nie (według życzenia klienta).

Wapienie

Charakterystyka kamienia:
Nasze wapienie są wydobywane w kopalniach w Turcji. Sprawdzają się doskonale m. in. na elewacjach. W celu przedłużenia żywotności i dobrego wyglądu materiału, można go uprzednio zaimpregnować. Dysponujemy kilkoma kolekcjami kamieni ze złóż wapiennych. Wszystkie płyty wapienne mogą być wycięte i wykończone zgodnie z projektem architektonicznym. W naszej ofercie mamy też gotowe formaty.