Metamar

Brązowe, beżowe kamienie naturalne – z czym je łączyć w aranżacji wnętrza?

Kamienie naturalne, takie jak np. marmur, trawertyn, czy wapienie od lat są powszechnie wykorzystywane do aranżacji wnętrz. Jednak wraz z upływem lat, trendy się zmieniają. Dlatego połączenia, które były modne jeszcze kilka lat temu, dziś zachwycają już zdecydowanie mniej. Sprawdź, z czym łączyć brązowe oraz beżowe kamienie, aby Twoje mieszkanie prezentowało się jak najlepiej.

Dlaczego warto wykorzystać kamienie naturalne do aranżacji wnętrza?

Co sprawia, że kamienie naturalne są tak chętnie wykorzystywanym materiałem? Decyduje o tym kilka czynników – zarówno tych estetycznych, jak i praktycznych. Wnętrze, w którym pojawiają się tego typu materiały, wygląda bardzo elegancko. Dlatego wiele osób decyduje się np. na wyłożenie podłogi w gabinecie płytkami z marmuru zamiast położenia zwykłej wykładziny czy paneli drewnianych.

Po drugie do dyspozycji jest wiele odcieni kamieni naturalnych, co daje duże możliwości aranżacyjne. Są wśród nich zarówno te w kolorze klasycznej i ponadczasowej czerni (np. marmur Black Silk), jak i te w ciepłych odcieniach brązu (np. trawertyn Gold). Dużą popularnością cieszą się również kremowe kamienie naturalne (np. wapienie Aero Cream), które łatwo połączyć z dodatkami w innych kolorach. 

Z czym łączyć brązy i beże?

Istnieje wiele kolorów, z którymi możesz łączyć odcienie beżu i brązu. Są one bardzo neutralne i pomagają udoskonalić aranżację danego pomieszczenia. Ponadto sprawiają, że pokój wygląda bardziej przytulnie. Dlatego warto wykorzystać je nie tylko w kuchni, ale także w salonie czy sypialni.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał beżowych i brązowych kamieni naturalnych, połącz je z odcieniami:

  • czerwieni (kremowe lub brązowe barwy sprawiają, że pokój będzie bardziej przytulny, a czerwień delikatnie przełamie te kolory i ożywi aranżację);
  • szarości np. marmur Ice Grey lub Nordic Grey Cotton (połączenie cieplejszego brązu i chłodniejszych odcieni szarości daje wrażenie harmonijnego kontrastu);
  • błękitu (niezależnie od tego, czy wybierzesz jaśniejszy czy ciemniejszy odcień brązu w połączeniu z błękitem będzie sprawiał wrażenie cieplejszego).

Rekomendowane artykuły