Metamar

Marmur szczotkowany – pomysły na wykorzystanie go w aranżacji

Marmur to niezwykle klasyczny, elegancki i pasujący do każdego wnętrza kamień. Doskonale sprawdzi się w łazience, na blacie kuchennym czy na podłodze. Jego niepowtarzalna, struktura i rysunek różnych kolorów i żył sprawia, że każdy kamień wygląda nieco inaczej. Ponadto istnieje możliwość różnorodnego wykończenia powierzchni marmuru, co daje ogromne możliwości w aranżacji wnętrz. Wartym uwagi rozwiązaniem jest wykorzystanie marmuru szczotkowanego.

Jak wygląda marmur szczotkowany?

Płyty marmurowe poddaje się procesowi szczotkowania. Jest to proces mechaniczny, który zmienia fakturę kamienia i nadaje mu matowy i delikatnie porowaty wygląd. Kolor szczotkowanego marmuru staje się mniej intensywny.  Dużym atutem szczotkowania jest to, że tak opracowana powierzchnia marmuru staje się antypoślizgowa.

Wyjątkowe wnętrze z matowym wykończeniem

Marmur szczotkowany ma bardzo szerokie zastosowanie we wnętrzach. Ze względu na uzyskaną przy obróbce antypoślizgowość świetnie sprawdzi się jako wykończenie podłóg i schodów. Zwłaszcza w często uczęszczanych miejscach jak hole, korytarze czy schody. Dzięki szczotkowanej strukturze, oprócz niezwykle estetycznego wyglądu, zapewnia także  bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki szczotkowaniu marmur uzyskuje lekko porowatą strukturę, która nie odbija światła i nadaje mu lekko antyczny wygląd. Taki marmur będzie dobrze wyglądał nie tylko na podłogach, ale także może być wyjątkową ozdobą ściany w salonie lub stanowić wykończenie klimatycznego kominka. Świetnie sprawdzi się też w łazience, dodając jej luksusowego wyglądu. 

Unikatowość marmuru sprawia, ze jest on materiałem o wszechstronnym zastosowaniu. Także ze względu na kolorystykę, w jakiej występuje. Mamy do wyboru marmur w odcieniach bieli, szarości czy brązu. To kamień naturalny, który doskonale łączy się z innymi materiałami o zróżnicowanej strukturze. Dopasowanie marmuru szczotkowanego do projektu wnętrza nie będzie stanowić najmniejszego problemu.

Rekomendowane artykuły