Metamar

Moda na wielkoformatowe płyty kamienne. Jak je zastosować?

W tym artykule skupimy się właśnie na specyfice oraz zastosowaniu modnych wielkoformatowych płyt kamiennych.

Specyfika płyt kamiennych wielkoformatowych

Płyty wielkoformatowe wyróżniają się oczywiście zdecydowanie większymi rozmiarami niż standardowo stosowane we wnętrzach płytki. Oczywiście rozpiętość rozmiarów w tym przypadku może być różna, dzięki czemu można dobrać odpowiedni produkt stosowanie do potrzeb.

Płyty wielkoformatowe mogą być wykonane z różnych kamieni naturalnych. W ofercie firmy Metamar można znaleźć wysokiej klasy płyty marmurowe, wapienne, trawertynowe i onyksowe. Wszystkie produkty doceniane są przede wszystkim za wyjątkową trwałość, optymalną twardość i wytrzymałość. Płyty marmurowe są wybierane najczęściej do pomieszczeń reprezentacyjnych, ponieważ prezentują się niezwykle oryginalnie i dostojnie. Unikalny jest też trawertyn z licznymi rowkami, porami i wgłębieniami. Za sprawą swojej nietypowej urody wykorzystywany jest do najbardziej śmiałych projektów. Z kolei płyty onyksowe, które cechują się dużym zróżnicowaniem wzorów i wysoką przenikliwością świetlną, pozwalają na tworzenie kreatywnych aranżacji w różnych stylach.

Zastosowanie kamiennych płyt wielkoformatowych

Wybór kamiennych płyt wielkoformatowych wynika przede wszystkim ze względów estetycznych. Jak już zostało wspomniane, takie rozwiązanie jest zalecane przede wszystkim w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych, ale sprawdzi się również w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour, rustykalnym czy skandynawskim. W praktyce gładkie płyty z minimalną fugą nadają się do zastosowania praktycznie w każdym wnętrzu, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych wzorów, faktur i kolorów. Za sprawą wielkoformatowych płyt można uzyskać jednolitą, gładką powierzchnię, która sprawi, że wnętrze będzie wydawać się optycznie większe i bardziej przestronne. Mogą być zastosowane zarówno na ścianach, jak i łazienkach praktycznie w każdym pomieszczeniu – począwszy od łazienki, poprzez salon i przedpokój.

Rekomendowane artykuły