Metamar

Pantone ogłosił kolor roku 2022 – z jakimi kamieniami można go połączyć?

Kolor ma znaczenie i to nie tylko w modzie, ale i w aranżacji wnętrz! Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie było urządzone nowocześnie, zgodnie z najnowszymi trendami warto wiedzieć, jakie barwy są teraz najmodniejsze. Żeby ułatwić Ci to zadanie, przedstawiamy kolor roku 2022 i podpowiadamy, z jakimi kamieniami warto go połączyć.

Kolor roku 2022 według Instytutu Pantone

Osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz co roku z niecierpliwością czekają na ogłoszenie koloru roku przez amerykański Instytut Pantone. Został on założony w 1963 roku i zyskał sławę, dzięki opracowaniu autorskiej palety barw. Obecnie jest ona uznawana za główne źródło wiedzy na temat kolorów.

Co roku światowi eksperci pracujący dla amerykańskiego Instytutu Pantone, na podstawie licznych badań oraz obserwacji wybierają kolor, który będzie królował w kolejnym roku. W 2021 roku był to „Ultimate Gray&Illuminating”, czyli jasny odcień szarości (symbol stabilności) oraz słoneczny żółty (energetyczny, niosący nadzieję).

A jaki jest kolor roku 2022? To Very Peri, czyli  niebieski wpadający w fiolet symbolizujący nową perspektywę na świat oraz wdzięczność. Według ekspertów wnętrza czy ubrania w tym kolorze mają za zadanie inspirować, pobudzać kreatywność, a także zwiększać pewność siebie. Brzmi obiecująco! Pozostaje jednak pytanie, z czym łączyć tak intrygujący kolor?

Z jakimi kamieniami łączyć kolor Very Peri?

Marmur czy trawertyn to kamienie naturalne, które cieszą się dużą popularnością. Są wytrzymałe, a zarazem eleganckie. Dzięki temu z ich pomocą można stworzyć niepowtarzalną aranżację wnętrz. Plusem jest również to, że występują w kilku wariantach kolorystycznych. Dlatego nie będziesz miał problemu, aby znaleźć ten, który dobrze komponuje się z kolorem roku 2022.

Veri Peri to kolor zaskakujący, intensywny. Dlatego warto łączyć go z tymi bardziej stonowanymi, aby zachować harmonię. Doskonale prezentuje się z kamieniami w odcieniach szarości (np. marmurem Earth Grey, Nordic Grey), beżu lub brązu (np. trawertyn Noce). Równie dobrze możesz połączyć go z klasyczną czernią lub bielą (np. marmurem Afyon White).

Rekomendowane artykuły