Metamar

Marmur i szkło w aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrza często wykorzystuje połączenia różnorodnych materiałów – to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że tworzywa będą spójną kompozycją, wpisującą się w trendy lub konkretny styl architektoniczny. Czy szkło i marmur to połączenie z potencjałem? Sprawdzamy.

Dlaczego warto wykorzystać marmur w swojej aranżacji?

Jasny marmur jest często wybierany jako materiał na ściany, podłogi. Wykonuje się z niego parapety, blaty i stylowe dodatki, np. blaty stolików kawowych. Marmur często wpasowuje się w estetykę stylu glamour – sprawia, że wnętrze wydaje się eleganckie i gustowne. Może się pojawić zarówno w kuchni, jak i łazience – to nowoczesne i designerskie rozwiązanie wielu projektantów. Ten sam marmur w innym wykończeniu nadaje wnętrzu odmienny styl, np. powierzchnia łupana będzie prowadziła nas ku rustykalnym klimatom, szlifowana – matowa może nadać nowoczesnego czy nawet loftowego charakteru, ryflowana skojarzy nam się z klimatem hampton, a polerowana nawiąże do wspomnianego stylu glamour.

Szkło – jak zaaranżować je w mieszkaniu?

Szklane elementy mieszkania często kojarzą się ze stylem loftowym, np. przeszklone drzwi z okienkami do pomieszczeń lub szaf. Mogą być z niego wykonane również schody czy balustrady. Szkło równie często pojawia się w łazienkach – duże lustra optycznie powiększają pomieszczenie i dodają mu przestronności. Industrialne wnętrze wydaje się w takiej aranżacji niezwykle minimalistyczne i uporządkowane.

Czy warto łączyć szkło z marmurem?

Okazuje się, że szkło i marmur bardzo ciekawie współgrają jako główne elementy przewodnie wystroju wnętrz. Marmurowe ściany i połączenie ich ze szklanymi drzwiami pozwala uzyskać wrażenie luksusu i wyrafinowanego gustu. Takie nowoczesne rozwiązanie daje możliwość wykreowania ciekawych wnętrz w podstawowych kolorach – bieli, czerni, szarości. Są to uniwersalne wybory, które zawsze będą obecne w trendach. Na takim tle wspaniale wyróżnią się designerskie dodatki typu kanapa, fotele czy oświetlenie. Często spotykamy się z marmurowymi blatami stołów, a gdyby tak blat zrobić z grubego szkła, a nogę czy nogi wytoczyć z marmuru, który dzięki zastosowaniu szklanego blatu może być pięknym i widocznym akcentem całego pomieszczenia?

Połączenie marmuru i szkła można zastosować na wiele różnych sposobów, warto nieustannie szukać inspiracji i dopasowywać je do indywidualnych upodobań.

Rekomendowane artykuły