Metamar

Trendy aranżacyjne: połączenie kamienia naturalnego z drewnem i metalem

Powrót do materiałów naturalnych

Już od kilku lat można zauważyć trend powrotu do naturalnych materiałów w architekturze. Wykańczając domy i mieszkania, a także biura czy obiekty usługowo-handlowe, chętnie wykorzystujemy drewno i kamień naturalny do wnętrz. To surowce, które sprawdzają się praktycznie w każdej aranżacji wnętrzarskiej. Pasują do wnętrz klasycznych, stylizowanych i nowoczesnych. To właśnie cechy takie jak uniwersalność, ponadczasowość i trwałość są najczęściej doceniane zarówno przez inwestorów, jak i architektów.

Moda na materiały naturalne łączy się poniekąd z potrzebą stosowania przedmiotów unikalnych, wyjątkowych, nietuzinkowych i niepowtarzalnych. Po latach dominacji produktów masowych, powtarzalnych i seryjnie produkowanych, nadszedł czas na oryginalność i wyjątkowość. Te oczekiwania są w stanie spełnić wytwory natury – kamień i drewno. Połączenie ich z surowym metalem pozwala tworzyć aranżacje ponadczasowe, a jednocześnie idące z duchem czasu.

Materiały pochodzenia naturalnego

Materiały pochodzenia naturalnego, dopiero po obróbce nabierają swojego charakteru. Warto jednak pamiętać, że obróbka polega na wydobyciu ich piękna i nadaniu tworzywom najlepszych właściwości użytkowych. Dzięki temu kamienne blaty kuchenne, elewacje czy podłogi, świetnie sprawdzają się w codziennym użyciu, a jednocześnie nie zatracają swoich naturalnych cech – koloru, użylenia, struktury itd.. Co więcej, w przypadku niektórych elementów wykończeniowych kamień jest obrabiany w minimalnym stopniu, dzięki czemu zachowuje swoją teksturę, którą można poczuć w dotyku. Z kolei drewno zachwyca sękami, delikatnością oraz przyjemnym zapachem, wprowadzając do wnętrz ciepło i przytulny klimat. Łącząc kamień i drewno z zimnym metalem, łączymy swego rodzaju przeciwieństwa, uzyskując wyjątkowe stylizacje.

Rekomendowane artykuły