Metamar

Kamienny brodzik w łazience – zalety rozwiązania

Brodziki prysznicowe wykonuje się najczęściej z ceramiki lub akrylu. Za najnowocześniejsze i najbardziej eleganckie uchodzą jednak te wykonane z kamienia naturalnego o niezwykle korzystnych właściwościach praktycznych i bardzo estetycznym wyglądzie. Co warto wiedzieć o zaletach brodzików kamiennych?

Brodziki kamienne to gwarancja wyrafinowanej aranżacji łazienki

Ze względu na materiał, z jakiego jest tworzony, kamienny brodzik stanowi unikatowe wyposażenie każdej łazienki. Charakteryzuje się efektowną, niepowtarzalną strukturą, która nadaje pomieszczeniu klasy i wyrafinowania. Jednocześnie brodzik z kamienia pozostaje elementem funkcjonalnym i dekoracyjnym w minimalistycznym, naturalnym stylu, zgodnie z którym urządza się obecnie większość mieszkań. Choć dawniej brodziki kamienne były na rynku towarem niemal luksusowym, obecnie można zakupić je w atrakcyjnej cenie oraz w dowolnym rozmiarze, dopasowanym pod wymiar łazienki.

Brodzik z kamienia i jego właściwości praktyczne

Kamienny brodzik to jednak nie tylko piękne i nowoczesne wyposażenie wnętrza. To również inwestycja na lata, która znacząco zwiększa komfort codziennego zażywania kąpieli pod prysznicem. Brodzik z kamienia zapewnia większą dyskrecję, ponieważ naturalny surowiec doskonale wycisza hałas opadającej ze słuchawki lub deszczownicy wody. Co więcej, znacznie dłużej utrzymuje ciepło, które z niej pobiera i już od początku kąpieli jest dużo przyjemniejszy w kontakcie ze skórą. Odpowiednio dobrany brodzik kamienny z niejednorodną, matową powierzchnią będzie również w pełni bezpieczny dla swoich użytkowników, ponieważ zminimalizuje ryzyko poślizgnięcia. Brodzik z kamienia to także element wytrzymały, odporny w dużym stopniu na ścieranie, zabrudzenia, odbarwienia, zmiany temperatur oraz część środków chemicznych. Nie jest problematyczny w kwestii utrzymania czystości, a nawet wykazuje właściwości antybakteryjne.

Rekomendowane artykuły