Metamar

Kamień naturalny w łazienkach

Nie tylko na ścianach

Szlachetny i ponadczasowy materiał, jakim jest kamień naturalny, możemy wykorzystać w aranżacji łazienki w bardzo wielu miejscach. Kamienne okładziny znakomicie sprawdzą się na ścianach zamiast kafelków, a płytki podłogowe z odpowiednio twardego kamienia przetrwają najtrudniejsze warunki. Można zdecydować się na jednolite płyty o wybranej wielkości albo bardzo dekoracyjne mozaiki z takich materiałów jak marmur, wapień, onyks czy trawertyn. Warto wiedzieć, że mozaiki z kamienia zawsze wykonywane są ręcznie poprzez naklejanie kawałków surowca na specjalną siatkę, dlatego są one unikalne i mogą stanowić niezwykle oryginalną dekorację naszej łazienki.

Kamienne blaty i zlewy

Jeśli planujemy wykańczanie naszej nowej łazienki albo remont starej, kamień możemy wykorzystać albo w całości aranżacji, albo jedynie w niektórych jej elementach i wtedy dopasować je kolorystycznie i stylowo do pozostałych. Jednymi z takich elementów mogą być na przykład kamienne zlewy i blaty dostępne w bardzo wielu barwach, wzorach i formach. Nadadzą one pomieszczeniu kąpielowemu niecodziennego charakteru, a także pewnej szlachetności stylu niemożliwej do osiągnięcia przy użyciu innych materiałów wykończeniowych.

Dodatkowo kamień naturalny jest dużo bardziej odporny na uszkodzenia niż standardowe płytki ceramiczne albo drewno. Dlatego mimo że blaty, zlewy i inne elementy kamienne są dość drogie, to jeśli weźmiemy pod uwagę ich trwałość, będą opłacały się bardziej niż zakup innych materiałów.

Rekomendowane artykuły