Metamar

Podłoga z kamienia naturalnego – czy nie będzie zbyt śliska?

Wiele osób, które rozważają zakup płytek podłogowych z kamienia naturalnego, zastanawia się nad tym, czy nie będą one zbyt śliskie. To kwestia ważna nie tylko jeśli chodzi o wybór płytek łazienkowych. Czy płytki trawertynowe i marmurowe mogą być antypoślizgowe?

Marmur na podłogę – czy nie będzie zbyt śliski?

Marmur, ze względu na walory wizualne, pojawia się w naszych domach coraz częściej. Trwałość i szlachetny wygląd to jego oczywiste zalety, lecz aby zachować je na lata, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Dzięki odpowiedniej obróbce marmur wykazuje właściwości antypoślizgowe i może być z powodzeniem stosowany na podłodze. Idealne są wykończenia szlifowane, piaskowane, nie należy też wykluczać powierzchni polerowanych, w wielu przypadkach niczym one nie różnią pod względem sliskości od wybieranych do naszych domów płytek ceramicznych

Podłoga z trawertynu – czy jest antypoślizgowa?

Antypoślizgowość płytek trawertynowych zależy od sposobu ich wykończenia. Najbezpieczniejszy pod tym względem jest trawertyn surowy, szlifowany i najlepiej niewypełniany – trawertyn ma liczne naturalne dziurki, które mogą zostać wypełnione żywicą lub cementem. Wypełnione cementem są mniej śliskie od tych wypełnionych żywicą syntetyczną.

Miłośnicy kamiennych podłóg mogą bez problemu połączyć efektowny design z bezpieczeństwem. Jeśli kupujemy podłogowe płytki marmurowe lub trawertynowe, możemy być pewni, że będą one wykazywać odpowiedni stopień antypoślizgowości. Musimy również pamiętać o odpowiednich zabiegach pielęgnacyjnych oraz impregnacji.

Rekomendowane artykuły