Metamar

Jak urządzić łazienkę w stylu włoskim?

Trawertyn – idealny do włoskiej aranżacji

Szansą na uzyskanie stylu włoskiego w łazience jest zastosowanie w jej aranżacji trawertynu. To bardzo popularny w krajach śródziemnomorskich kamień naturalny, znany już w czasach starożytności. Jest chętnie wykorzystywany do dekoracji łazienek na całym świecie. Wyróżnia się matową, lekko porowatą powierzchnią, która doskonale współgra z jasnymi barwami. Połączenie stonowanej, delikatnej kolorystyki z trawertynem nadaje łazience włoskiego szyku i klasy. Trawertyny na ścianach stworzą niepowtarzalny klimat wnętrza i będą doskonałym tłem dla armatury i innych elementów wyposażenia. Nadają łazience wyrafinowanego charakteru, ale także sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne.

Onyks – oryginalny kamień dekoracyjny

Onyks na ścianie może być ciekawym sposobem na urozmaicenie aranżacji łazienki w stylu włoskim. To wyjątkowo ozdobny kamień, który doskonale sprawdzi się jako element dekoracyjny w eleganckim wnętrzu. Występuje w wielu odmianach, a jego charakterystyczną cechą jest przezroczystość, która stwarza całe spektrum możliwości aranżacyjnych. Bardzo efektownym rozwiązaniem jest łączenie płytek z onyksu z różnymi elementami oświetlenia w łazience.

Najlepszym sposobem na stworzenie łazienki we włoskim stylu jest zastosowanie w aranżacji wnętrza płytek kamiennych. Jeżeli zadbamy o ich dobre wyeksponowanie, połączymy je ze stonowaną, delikatną kolorystyką, dobrze dobranym oświetleniem oraz prostymi formami mebli i armatury, osiągniemy zamierzony efekt, czyli prawdziwie włoski styl wnętrza. Trawertyn i onyks to piękne kamienie ozdobne, które sprawią, że aranżacja Twojej łazienki będzie niepowtarzalna.

Rekomendowane artykuły