Metamar

Czarno-biała kuchnia nie musi być nudna!

zarno-biała kuchnia – bogactwo stylów i możliwości

Czarno-biała kolorystyka idealnie pasuje do kuchni w różnych stylach: glamour, art deco, skandynawskim czy vintage. Jest bardzo uniwersalna i ładnie komponuje się z różnego rodzaju dodatkami.

Warto zwrócić uwagę na to, w jakich proporcjach łączymy te odcienie. Nie chodzi wcale o to, by rozkład akcentów był równomierny. O wiele lepszym wyborem będzie jeden kolor dominujący oraz dodatki i detale w drugim. Sprawdzonym rozwiązaniem są meble w białym kolorze i czarne blaty. Kuchnia, w której dominującym odcieniem jest czerń, może być również bardzo stylowa – należy jednak uważać na to, by ciemne barwy nie przytłoczyły projektu.

Wyjątkowe materiały i dodatki

Oszałamiający efekt można uzyskać, wybierając wysokiej jakości materiały i dodatki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem do kuchni utrzymanej w czarno-białej kolorystyce są płytki z onyksu lub płytki marmurowe. Płytki z onyksu – minerału, który wyróżnia się równoległym ułożeniem warstw i dużą przenikliwością świetlną – kojarzą się z luksusem. Pozwalają w bardzo subtelny sposób podkreślić charakter pomieszczenia. Są one dostępne w bardzo wielu wzorach i odcieniach. Płytki z marmuru są eleganckie i bardzo trwałe. Posiadają unikalną strukturę, która wyróżnia się charakterystycznymi deseniami na gładkiej powierzchni. Będą idealnie pasowały jako tło do czarnych mebli. W odpowiednim połączeniu płytki marmurowe na ścianie stają się najlepszą dekoracją każdego wnętrza. Warto również łączyć czerń i biel z naturalnym drewnem lub z elementami ze stali nierdzewnej.

Kuchnia w odcieniach bieli i czerni to modne, ponadczasowe rozwiązanie. Meble w tych odcieniach są bardzo eleganckie i doskonale pasują do aranżacji wnętrz w różnorodnej stylistyce. Dla urozmaicenia designu, warto zastosować szlachetne materiały wykończeniowe, tj. jak płytki z onyksu czy marmuru.

Rekomendowane artykuły