Metamar

Marmurowe parapety – dlaczego warto wykorzystać je w aranżacji?

Marmur jest kamieniem naturalnym o wyjątkowym wyglądzie i wysokiej trwałości. Nie bez powodu używany jest on do produkcji różnego rodzaju elementów wyposażenia wnętrz, w tym parapetów. Parapety marmurowe cieszą się powodzeniem już od wielu lat. Na czym polega ich fenomen i o czym warto wiedzieć przed dokonaniem jego zakupu?

Wnętrze porządnie zaplanowane i wykończone – marmurowe parapety w aranżacji

Nowoczesny projekt wnętrza to ten bazujący na klasyce, prostocie oraz uniwersalności. Nie powinno być w nim miejsca na przypadkowo dobrane elementy. Z uwagi właśnie na te zasady, projektanci polecają użycie marmuru. Parapety wykonane z tego materiału dzięki zróżnicowanej kolorystyce łatwo dopasować do każdego projektu. Najmodniejsze ostatnio odcienie marmurowych parapetów to biel, szarość oraz odcienie brązu. Klasyka jest najbardziej pożądana z uwagi na długą żywotność tego typu materiału. Parapet powinien mieć uniwersalny wygląd, aby w przypadku zmiany aranżacji nadal pasował do wystroju wnętrza. Najczęściej parapety dobiera się do ram okiennych, podłogi lub drzwi.

Kolejną, chyba najbardziej znaną wszystkim zaletą parapetów marmurowych, jest ich trwałość. Są one odporne na zniszczenia, choć warto zastosować różne podkładki, Jeśli stawiamy doniczki to można przykleić od spodu silikonowe okrągłe plasterki dostępne w marketach budowlanych np. w Castoramie czy Obi. Parapety z marmuru z pewnością przetrwają we wnętrzu domu kilka pokoleń. Stąd tak ważny jest wybór ich odpowiedniego koloru.

Decydując się na parapet marmurowy, należy wiedzieć, że tego typu produkty tworzone są zwykle na indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie jego grubości, szerokości oraz głębokości. Parametry te są równie istotne, jak kolor marmuru. Nowoczesne maszyny są w stanie przygotować parapet zgodnie z potrzebami klienta. Metamar ma również gotowe parapety, jeśli są za małe to można połączyć dwa, a jak za duże to przycięcie ich nie stanowi problemu

Rekomendowane artykuły