Metamar

Kolorystyka we wnętrzu – dlaczego ma znaczenie?

Psychologia koloru od lata bada, jak pewne barwy wpływają na ludzkie emocje, nastrój, a nawet podejmowane przez nas decyzje. Kolory niosą również pewien utrwalony przez lata przekaz symboliczny. Nie dziwi więc, że projektanci wnętrz przykładają tak duże znaczenie do wagi kolorów.

Kojąca moc zieleni

To jeden z najmodniejszych kolorów ostatnich sezonów. Wywołuje oczywiste skojarzenia z naturą. Zieleń wiąże się z równowagą, harmonią, wzrostem i odprężeniem. Sprawdzi się zarówno jako kolor wiodący, ale będzie również świetnie uzupełniać minimalistyczną aranżację w bieli (ściany w kolorze butelkowej lub oliwkowej zieleni połączysz np. z marmurowymi płytkami Afyon White). Chcesz urozmaicić aranżację zielonej łazienki? Koniecznie sprawdź płytki onyksowe Green Onyx

Żółty – kolor optymizmu i energii

Żółty kojarzy się nam przede wszystkim z pogodą ducha, radością i optymizmem. Trzeba jednak umiejętnie stosować jego odcienie w aranżacji. Może doskonale uzupełnić wnętrze, ale w równie łatwy sposób przytłoczy cały projekt aranżacji. Świetnie sprawdzi się w stylizacjach retro. Będzie też ciekawym wyborem do wnętrz nowoczesnych – tu możemy zdecydować się na połączenie żółtych dodatków z ciemną okładziną. Odpowiednio dobrany odcień będzie prezentował się zjawiskowo na tle płytek marmurowych Mount Grey.

Niebieski koi i wycisza

Całe spektrum odcieni pozwala osiągnąć zupełnie różne aranżacje – odcienie słabo nasycone będą przynosić spokój i odprężenie, a te mocniejsze podkreślają zdecydowany charakter i pewność siebie. Niebieski to jeden z najbardziej eleganckich kolorów. Przez naturalne skojarzenie z morzem, chętnie wybierany jest do łazienki. Ciekawy efekt osiągniesz, łącząc blady odcień niebieskiego z jasno beżowym marmurem Beige Cristalino. Takie połączenie sprawdzi się w salonie i sypialni. Do biało-niebieskiej łazienki proponujemy zestawienie nasyconego odcienia niebieskiego z płytkami marmurowymi z kolekcji Glacier White.

Rekomendowane artykuły