Metamar

Czarny marmur – jak możesz wykorzystać go w aranżacji wnętrz?

Marmur kojarzy się z luksusem i dostojnością. Dzięki niemu wnętrze nabiera stylu, wyrazu, przestaje być nijakie i już od progu stwarza niepowtarzalną atmosferę. W ostatnich latach w aranżacjach wnętrz dominują naturalne kolory i odcienie. Projektanci nie boją się sięgać po modne szarości, grafit, a nawet czerń. Jak wykorzystać czarny marmur w swoim projekcie?

Zastosowanie czarnego marmuru – zainspiruj się!

Czarny marmur może być stosowany na wiele różnych sposobów. Podobnie jak w przypadku innych elementów wykończeniowych, kluczowe jest zachowanie odpowiednich proporcji. Głęboka czerń i odpowiednie wykończenie kamienia pozwolą osiągnąć efekt elegancji. Trzeba jednak pamiętać o tym, by odpowiednio „przełamać” dominację czerni, by efekt nie był zbyt przytłaczający. Dobrym pomysłem może być również wykorzystanie czarnego lub szarego marmuru w charakterze detali w nowoczesnych projektach. Poniżej kilka przykładów zastosowania czarnego marmuru w aranżacji pomieszczenia.

  • Marmurowy blatz pewnością zrobi niemałe wrażenie. Sprawi, że przyjemniej będzie przyrządzać posiłki. Czarny blat doskonale sprawdzi się w białych i szarych kuchniach. Może stanowić również mocny akcent, jeśli zależy Ci na projekcie, w którym dominować będą intensywne, soczyste kolory.
  • Stolik kawowy z marmurowym blatemto niebanalny element wystroju salonu. Kawa przy tak stylowym meblu na pewno będzie smakować o wiele lepiej. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu efektu retro – doskonałym wyborem będą nogi w kolorze złota! Doskonałym wyborem do wykonania takiego mebla będzie nasz marmur Fantastic Grey.
  • Wanna i umywalka z kamienia sprawią, że zażywając codziennej kąpieli we własnej, domowej łazience poczujemy się jak w luksusowym salonie spa. W zestawieniu z kontrastową bielą często stosowaną w łazienkach czarny marmur będzie się idealnie prezentował nawet w małych wnętrzach. Warto podkreślić, że na czarnym marmurze dużo trudniej dostrzec jakiekolwiek zabrudzenia.
  • Ciemny kamienny slab będzie doskonałym uzupełnieniem projektu salonu. Nasz marmur Black Silk wpisze się w projekt wielu aranżacji, zarówno tych klasycznych, jak i bardziej awangardowych. Jeśli szukasz interesującego połączenia, zestaw ten kamień z głęboką zielenią lub wybranym odcieniem błękitu i sprawdź, jakie efekty możesz uzyskać!

Czarny marmur cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kamień przyciąga uwagę i dodaje wnętrzu elegancji. Jego neutralny odcień pozwala na zestawienie go z innymi materiałami wykończeniowymi. Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci przy pomocy niewielkich środków odmienić wystrój wnętrza, zastosowanie detali z czarnego marmuru będzie świetnym rozwiązaniem!

Rekomendowane artykuły