Metamar

Biała kuchnia – trend, który nie wychodzi z mody

Idealnym sposobem na stworzenie stylowej, a zarazem ponadczasowej kuchni, jest wykorzystanie do jej aranżacji bieli. Biała kuchnia to nie tylko kolor ścian czy frontów mebli kuchennych, ale też wszelkie dodatki i to, co w kuchni najważniejsze, czyli blaty kuchenne. Marzysz o eleganckiej i przytulnej kuchni, która nie będzie kłopotliwa? Postaw na naturalne materiały – drewno i biały marmur, np. Bianco Neve, Royal White, Glacier White.

Biała kuchnia – uniwersalne rozwiązanie pasujące do wielu aranżacji

Biel w kuchni nie musi oznaczać mdłej i nudnej aranżacji, wręcz przeciwnie – może mieć wiele odsłon. Biały kolor doskonale prezentuje się w wersji solo, ale jest też świetną bazą dla barwnych dodatków i roślin. Biała kuchnia sprawdzi się w przypadku aranżacji w stylu boho, rustykalnym czy skandynawskim, ale też we wnętrzach w stylu minimalistycznym i glamour.

Biel doskonale komponuje się z drewnem, kamieniem, ceramiką i szkłem, może być też wspaniałym tłem dla wzorzystych elementów. Białe elementy optycznie rozjaśnią kuchnię i zadbają o przytulną atmosferę, szczególnie w towarzystwie naturalnych materiałów, które od kilku lat królują w aranżacjach wnętrzach.

Naturalne materiały pięknie prezentują się we wnętrzu kuchni i sprawiają, że stają się ona bardziej przytulna i stylowa. Drewno jest wspaniałym dodatkiem pasującym do większości do wnętrz, jednak zachowanie go w dobrym stanie wymaga od nas sporo uwagi. Alternatywą dla drewnianego blatu może być blat z marmuru. Decydując się na dodatek w postaci naturalnego kamienia możemy mieć pewność, że będzie on nie tylko trwały i ponadczasowy, ale też stanie się ozdobą kuchni.

Marmur w kuchni – stylowy, elegancki i praktyczny

Marmur jest materiałem, który jest znany już od czasów starożytnych i nie bez powodu od lat cieszy się ogromną popularnością. Obecność marmuru w kuchni kojarzy się z elegancją oraz stylem, jednak jego zalety nie kończą się na walorach wizualnych, a jednym z największych plusów jest niesamowita trwałość. Marmur nie jest tak podatny na uszkodzenia jak drewno i jest prosty w utrzymaniu czystości, jednak również wymaga regularnej impregnacji i odpowiedniej pielęgnacji – dzięki temu będzie ozdobą przez wiele lat.

Ten na pozór kruchy materiał, po odpowiedniej obróbce staje się trwały, jest też higieniczny i co najważniejsze – unikatowy. Podobnie jak w przypadku drewna, nie ma dwóch takich samych fragmentów marmuru. Marmur występuje w wielu odcieniach, więc można go dopasować do dowolnego stylu aranżacji. 

Rekomendowane artykuły