Metamar

Marmur we wnętrzach – modne sposoby na jego wykorzystanie we wnętrzach

Marmur to ponadczasowy kamień, który ozdabia od lat wnętrza oraz zewnętrzne części budynków. Jego popularność nie maleje, więc co roku pojawiają się nowe trendy, jeśli chodzi o jego wykorzystanie w aranżacji wnętrz. Sprawdź, w jaki sposób projektanci wykorzystują dziś płytki z marmuru w swoich projektach.

Powrót do natury

Marmur to kamień naturalny, więc idealnie wpisuje się w trend powrotu do natury. W dzisiejszych aranżacjach królują projekty wykorzystujące materiały naturalne oraz dekoracje z żywych roślin. 

A to oznacza, że we wnętrzach pojawi się wiele elementów drewnianych. Czy drewno i marmur to dobra kompozycja? Jak najbardziej tak o ile zadbasz o właściwy dobór kolorów. Jeśli planujesz postawić w domu drewniane meble, połóż na podłodze lub ścianie białe lub beżowe płytki marmurowe, np. Glacier White, Royal White, Beige Cristalino.

Minimalizm w nowoczesnym wydaniu

Zapomnij o przepychu – w tym roku modny jest minimalizm. Dlatego, zamiast kłaść płytki w różnych odcieniach, postaw na jeden z nich. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, do wyboru masz m.in. klasyczny biały lub czarny marmur, a także odcienie szarości (np. Tundra Grey) oraz beże.

Ciekawe oświetlenie

Jeśli chcesz wydobyć wszystkie walory marmuru, ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Obecnie zwraca się na nie szczególną uwagę.

Masz tutaj dużą dowolność – zastanów się, czy chcesz stworzyć wrażenie luksusu, zestawiając w projekcie marmurowe płytki z dużym eleganckim żyrandolem, czy zależy Ci na bardziej przytulnym klimacie.

Piękno marmuru możesz wydobyć również za pomocą naturalnego oświetlenia. Aby to zrobić, umieść płytki marmurowe również tam, gdzie dociera więcej promieni słonecznych.

Płytki z marmuru dostępne są w różnych kolorach, a ich ciekawe naturalne zdobienia dają Ci nieograniczone możliwości w kwestii aranżacji wnętrz. Ponadto marmur to wytrzymały materiał, który będzie ozdobą przez długie lata. Warto to wykorzystać, aby stworzyć z jego pomocą wystrój pomieszczenia wpisujący się w najnowsze trendy!

Rekomendowane artykuły