Metamar

Marmur w łazience – wzory, które nigdy nie wychodzą z mody!

Zmiany w wystroju łazienki przeprowadza się dosyć rzadko w porównaniu do innych pomieszczeń. Wykorzystane rozwiązania i materiały muszą być szczególnie trwałe i ponadczasowe. Przy wyborze płytek na ściany i podłogę warto postawić na kamień naturalny. Które wzory płytek marmurowych będą najlepszym wyborem do łazienki?

Klasyczne biele

Zawsze trafnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór kamienia w odcieniach bieli i kości słoniowej. Do najbardziej uniwersalnych należy gładki marmur Glacier White, pozbawiony kojarzonych z marmurem wzorów – dzięki temu jest też bardzo uniwersalny. Łatwo połączyć takie płytki marmurowe z dowolnym kolorem. Delikatnie wybarwione są za to marmury Royal White, Ayfon White czy Glacier White Pink. Nie zdominują one wnętrza, pozostając subtelnym tłem dla innych elementów wystroju.

Wyrazista czerń

Wspaniale prezentują się płytki z czarnego marmuru. Dodadzą one zdecydowanego charakteru każdej aranżacji. Podobnie jak inne wersje w wyrazistych kolorach, doskonale wyglądają położone na jednej ścianie lub tylko na podłodze, jako wyraźny akcent kolorystyczny w aranżacji. Najgłębszą czerń z delikatnym białym wzorem można znaleźć w odmianie Black Silk. Z kolei osobom poszukującym intensywnych, przyciągających oko rozwiązań przypadnie do gustu Fantastic Grey, przeplatany odcieniami brązu oraz białymi użyleniami, Mount Grey i Black Storm, stanowiące mozaikę czerni i ciemnych odmian szarości oraz elegancki ciemny marmur Pietra Grey (używany w hotelach Armanii, więc potocznie niektórzy nazywają go Armani Brown).

Szczypta koloru

Marmur to jednak nie tylko biel i czerń. Można znaleźć go także w interesujących odmianach barwnych, doskonale pasujących do wnętrz awangardowych. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Rosso Levanto w niezwykłym odcieniu głębokiej czerwieni, z białymi wzorami. Bardzo oryginalna jest także szaro różowy z białymi nitkami marmur Salome oraz Dry Rose w wielu ceglastych odcieniach.

Marmur we wszystkich odmianach i kolorach należy do tych materiałów, które od setek lat nie wychodzą z mody. Jego wybór podczas planowania wystroju łazienki gwarantuje nie tylko trwałość i elegancję, ale i prawdziwą ponadczasowość. Wielość dostępnych wzorów pozwoli z pewnością dopasować płytki marmurowe do każdej aranżacji.

Rekomendowane artykuły