Metamar

Zieleń we wnętrzach nie wychodzi z mody – jak łączyć ją z marmurem?

Zieleń to kolor, który działa uspokajająco i doskonale łączy się z innymi barwami, tworząc ciekawe połączenia. To właśnie sprawia, że od lat nie wychodzi z mody – nie tylko, jeśli chodzi o ubrania, ale i wystrój wnętrz. Zastanawiasz się, jak łączyć ją z marmurem, aby pomieszczenia w Twoim domu zyskały zupełnie nowy charakter? Sprawdź nasze wskazówki!

Z jakimi kolorami łączyć zieleń?

W pierwszej chwili możesz pomyśleć, że zieleń to piękny, ale dość problematyczny kolor. To nieprawda, bo występuje w różnych odcieniach, które możesz łączyć zarówno ze stonowanymi kolorami, jak i z tymi bardziej intensywnymi, odważnymi.

Jeśli nie jesteś przekonany, czy będzie pasować do wystroju wnętrz w Twoim domu, podpowiadamy, z jakimi kolorami wygląda najlepiej.

Butelkowa zieleń, która jest najnowszym hitem, świetnie prezentuje się w połączeniu z odcieniami, które podkreślają jej głębię. Jest to piaskowy beż, słomkowy odcień koloru żółtego czy klasyczna biel.

Poza tym zieleń wygląda dobrze w zestawieniu z jasnymi odcieniami szarości, a także złota i srebra. Jeśli chcesz wprowadzić do wnętrz odrobinę luksusu, ostatnie dwie propozycje to rozwiązanie dla Ciebie.

Modna zieleń i elegancki marmur – duet, który zachwyca

Zarówno zieleń, jak i marmur od lat nie wychodzą z mody. Jeśli zależy Ci na zachwycającym wystroju wnętrz wpisującym się w aktualne trendy taki duet to najlepsze rozwiązanie.

Jak łączyć zieleń z marmurem? Dla modnej kanapy lub dodatków w kolorze butelkowej zieleni doskonałym tłem będą jasne płytki marmurowe (np. GLACIER WHITE, ROYAL WHITE, CARRARA, CALACATTA).

A jeśli zamiast klasycznej bieli wolisz coś innego, połącz zieleń z marmurem w odcieniach szarości (np. EARTH GREY) lub beżu (np. BEIGE CRISTALINO). To stonowane i „bezpieczne” zestawienia. W przypadku gdy zależy Ci na tych odważniejszych, zamień kolor szary czy beżowy na odcienie wpisujące się w styl glamour (np. DRY ROSE).

Niezależnie od tego, na które z powyższych rozwiązań się zdecydujesz, jedno jest pewne – modna zieleń i elegancki marmur to duet, który zachwyca!

Rekomendowane artykuły