Metamar

Pomysły na modną łazienkę w szarościach

Szara łazienka to synonim prestiżu

Utrzymanie całego pomieszczenia w odcieniach jednej barwy może wydawać się pomysłem nudnym. Tymczasem szare łazienki to krzyk mody, który można zrealizować, dzięki dostępności naturalnych materiałów. Kamienne ściany z marmuru lub onyksu będą ciekawym pomysłem na urozmaicenie aranżacji – płyty kamienne utrzymane są w jednorodnej kolorystyce, ale różnią się deseniami. Pozwala to urozmaicić cały projekt wnętrza. Z kolei na podłogi z kamienia naturalnego doskonale nadaje się marmur. Jego wszechstronność polega zwłaszcza na dostępności wielu wariantów płytek – od lśniących aż po płytki matowe. Do kamiennej, szarej bądź szaro-beżowej bazy możemy dopasować jasne, drewniane meble, które sprawią, że aranżacja będzie elegancka, ale i przytulna.

Jak udekorować szarą łazienkę?

Szare kamienne ściany oraz szare podłogi z kamienia naturalnego to nie koniec aranżacji modnej, luksusowej łazienki. Oprócz mebli z jasnego drewna, możemy postawić na proste szafki i komody w kolorze czerni lub bieli. Podobną zasadą kierujmy się przy wyborze armatury. Nowoczesne wnętrza idealnie współgrają również z chromowanym metalem i szkłem. Elegancki efekt uzyskamy także wieszając na ścianach duże lustra, najlepiej bez ram. Jeśli zależy nam na większej ekstrawagancji, możemy postawić też na żywe kolory. Do szarości najlepiej pasuje neutralny ciepły beż, drapieżna czerwień, odświeżająca zieleń, turkus, modna musztarda, fuksja i granat. 

Łazienka w szarościach to uniwersalny wybór i wbrew pozorom nieskomplikowana do zaprojektowania aranżacja. Naturalne materiały wykończeniowe pozwalają na stworzenie wyjątkowego miejsca do codziennego relaksu.

Rekomendowane artykuły