Metamar

Metamorfoza mieszkania, czyli kamień naturalny jako sposób na odświeżenie aranżacji wnętrza

Nawet jeśli mieszkanie nie wymaga remontu, aranżacja poszczególnych pomieszczeń może z czasem najzwyczajniej nam się znudzić. Zamiast sięgać po banalne sposoby na odmianę wystroju (np. przemalowanie ścian), warto pomyśleć o zastosowaniu kamienia naturalnego. Jeden niewielki detal może sprawić, że aranżacja zyska na wystroju. 

Odświeżenie aranżacji salonu

Urządzenie ściany z wyraźnym akcentem to jeden z podstawowych sposobów na zmianę aranżacji w salonie. Efekt ten można uzyskać różnymi sposobami, np. położeniem nowej tapety, pomalowaniem ściany na intensywny kolor albo – zamontowaniem płyt z kamienia naturalnego! Dobrym wyborem do spokojnych i eleganckich wnętrz będzie szary lub biały marmur turecki (Tundra, Nordic Grey, Anthracite Gold, Afyon White, Bianco Neve). Wybierając odpowiedni odcień marmuru i łącząc go z podłogą o neutralnym kolorze, uzyskasz niesamowity efekt. Aby podkreślić teksturę i specyficzny koloryt kamienia naturalnego, możesz zainstalować specjalne oświetlenie, które rozprasza światło zarówno od góry, jak i od dołu.

Jeśli Twój minimalistyczny salon w ostatnich miesiącach wydaje się nudny, postaw na instalację z wykorzystaniem onyksu na ścianie. Ten kolorowy, przepuszczający światło kamień wprowadzi do aranżacji powiew świeżości. Odpowiednio podświetlony będzie stanowił główną dekorację wnętrza.

Odświeżenie aranżacji kuchni

Aby odświeżyć i zmienić wygląd kuchni, można zainstalować backsplash z kamienia naturalnego, który ochroni ścianę kuchenną przed zabrudzeniami. Jeśli odpowiednio dobierzesz odcień, kamień naturalny sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać na znacznie większe. Warto również zastanowić się nad wykorzystaniem trawertynu, który sprawi, że aranżacja nabierze rustykalnego charakteru. 

Odświeżenie aranżacji łazienki

Kamienie naturalne można stosować do aranżacji każdego pomieszczenia, również łazienki. Jeśli chcesz odpocząć w atmosferze spa, właściwym wyborem będzie biały ( np. Bianco Neve, Afyon White, Star White) lub szary marmur (np. Tundra, Nordic Grey, Anthracite Gold,)Nie musisz przeprowadzać ogromnego remontu – pomyśl o wykorzystaniu blatów z kamienia naturalnego, prostych, geometrycznych półek, które będą przyciągać uwagę w aranżacji. Podobnie jak w salonie można pokusić się tutaj o montaż większej płyty , zwłaszcza jeśli łazienka jest wystarczająco przestronna.

Kamień naturalny jest chętnie wybierany przez projektantów wnętrz, którzy cenią go za funkcjonalność i walory estetyczne. Jeśli szukasz rozwiązania, które niewielkim nakładem pracy pomogą Ci odświeżyć aranżację poszczególnych wnętrz, postaw na płytki z marmuru lub onyksu.

Rekomendowane artykuły