Metamar

Marmurowe stoły i stoliki – trend ostatnich lat

Blaty marmurowe na stoły i stoliki łączą nowoczesność i elegancję, uzupełniając wnętrze sypialni, salonu, jadalni czy sali konferencyjnej. Wybierając marmur na tego rodzaju mebel, mamy właściwie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o kolorystykę czy obróbkę kamienia. Pozwala  to na dopasowanie blatu do indywidualnych potrzeb.

Marmurowe blaty na stołach i stolikach

Blaty z kamieni naturalnych są częstym wyborem jeśli chodzi o aranżację kuchni. Stają się one również coraz popularniejsze wśród osób, które poszukują oryginalnych rozwiązań. Decydując się na stół z wykorzystaniem kamienia, trzeba podjąć szereg decyzji. Przede wszystkim ważny będzie sam rodzaj kamienia – tu bardzo dobrze sprawdzi się odporny marmur. Bez trudu dobierzemy też jego kolor. W zależności od potrzeb możesz wybierać spośród szeregu odmian – białe, szare, czarne marmury będą świetnie prezentować się właściwie w każdym wnętrzu. Możesz również wybrać jedną z odmian wpadających w czerwień, brąz. Taki blat z pewnością będzie przyciągał uwagę. Kolejnym krokiem będzie oczywiście wybór stelaża, dopasowanego zarówno do kolorystyki kamienia, jak i do kształtu blatu. Trzeba będzie również zdecydować, czy marmur ma mieć wysoki połysk, czy raczej decydujemy się na opcję matową. Choć decyzji trzeba podjąć sporo, zaprojektowanie własnego stołu do jadalni czy stolika do salonu będzie źródłem satysfakcji. 

Stoły i stoliki z marmurowymi blatami – gdzie pasują?

Marmur świetnie sprawdzi się w nowocześnie urządzonych pomieszczenia. Można go zastosować właściwie w każdym stylu aranżacyjnym.

Stoły i stoliki z marmurowymi blatami będą ozdobą jadalni i salonu. Małe modele mogą spełniać również funkcję stolików nocnych w sypialni. Ale to nie wszystko. Duży stół z kamienia będzie podkreślał wyjątkowość i prestiż pomieszczenia, dlatego coraz chętniej sięga się po takie rozwiązanie również w salach konferencyjnych.

Rekomendowane artykuły