Metamar

Przytulna łazienka – wskazówki aranżacyjne

Jedną z cech pożądanych w domowej i kobiecej łazience jest przytulność, która wpływa zarówno na ogólną jakość relaksu, jak i komfort wykonywania wszelkich czynności o charakterze pielęgnacyjnym. Aby ją uzyskać, wystarczy wdrożyć szereg konkretnych rozwiązań aranżacyjnych.

Umiejętna gra kolorami i stosowanie naturalnych materiałów to priorytet

Jeśli komuś zależy na nadaniu łazience przytulnego charakteru, powinien koniecznie zacząć od wyeliminowania chłodnych barw i zastąpienia ich barwami o ciepłej lub przynajmniej neutralnej temperaturze. Godne polecenia są m.in. odcienie piaskowe, miodowe, złote, szare, ceglaste, zielone, błękitne, pudrowe, brązowe czy żółte. Z jednej strony oddziałują one uspokajająco na ludzki organizm, z drugiej zaś dają poczucie bezpieczeństwa. 

Na uwagę zasługuje również wykorzystanie we wnętrzu elementów wyposażenia stworzonych z naturalnych materiałów, takich jak choćby drewno (meble, lamele), bambus (natrysk, mata podłogowa), wiklina (kosz na bieliznę), trawa cytrynowa i kamień. Ciekawym pomysłem jest z pewnością wyłożenie ściany płytkami z onyksu w ciepłym kolorze miodowym, grafitowym bądź kremowym. Wyglądają niezwykle oryginalnie (tekstura bogata w kontrastujące pasy i żyłki), a przy tym wprowadzają do łazienki nutę elegancji i są uniwersalne (pasują do stylu minimalistycznego, skandynawskiego, nowojorskiego, glamour, art deco, industrialnego itp.).

Pamiętajmy o odpowiednich akcesoriach użytkowo-dekoracyjnych

Przytulność w domowej łazience można łatwo osiągnąć poprzez zastosowanie opraw i punktów emitujących światło o zabarwieniu żółtym (2200 – 3200K). Najlepiej zamontować je w pobliżu wanny, wnęk i półek na kosmetyki. Opłaca się ponadto ulokować w pomieszczeniu następujące detale:

  • miękkie tekstylia w postaci dywaników, zasłon i ręczników,
  • umywalki i miski o owalnym lub okrągłym kształcie,
  • żywe rośliny doniczkowe (np. bluszcze, paprocie, aglaonemy),
  • praktyczny stolik przeznaczony do odkładania książek czy filiżanek z napojami.

To oczywiście tylko kilka pomysłów, które mogą sprawić, że Twoja łazienka stanie się miejscem, w którym przyjemnie spędzisz czas i będziesz się relaksować.

Rekomendowane artykuły