Metamar

Czarny marmur – symbol elegancji. Jak użyć go we wnętrzu?

Marmur, jako materiał wykorzystywany we wnętrzach, cieszy się popularnością od lat. Nic w tym dziwnego – z uwagi na swój styl potrafi podkreślić elegancki charakter przestrzeni. Ten w kolorze czarnym pozwoli stworzyć wytworne i pełne szyku aranżacje. Jak wykorzystać czarny marmur we wnętrzu?

W przestrzeni użyteczności publicznej

Wysokiej jakości materiały, do których z pewnością możemy zaliczyć drogocenny czarny marmur, doskonale odnajdują się we wnętrzach użyteczności publicznej. Często spotkamy go w pięciogwiazdkowych hotelach, gdzie został wykorzystany do zaaranżowania lady recepcyjnej czy dekoracyjnych filarów. Zróżnicowana pod względem efektu obróbka kamienia daje jednak znacznie szersze pole do wykorzystania czarnego marmuru. Doskonale odnajdzie się on także nowoczesnych biurowcach.

Czarny marmur, jako synonim luksusowych aranżacji, bywa także wykorzystywany w przestrzeni galerii handlowych oraz prestiżowych butików. Tu także z jego pomocą, możemy stworzyć nowoczesne lady recepcyjne, podesty czy witryny sklepowe. Ciekawym rodzajem obiektów użyteczności publicznej, które chętnie sięgają po luksusowe wzornictwo, są salony SPA. Różnorodne faktury kamienia pozwalają na zaaranżowanie basenów kąpielowych czy przestrzeni służącej zabiegom kosmetycznym tak, aby w pełni oddawała elegancki charakter miejsca i spełniała oczekiwania wymagających klientów.

W zaciszu luksusowego apartamentu

Czarny marmur umożliwia stworzenie luksusowej przestrzeni także w prywatnych wnętrzach, np. prestiżowych apartamentach czy salonach. Za jego pomocą stworzymy eleganckie blaty mebli lub kuchennych wysp. Nowoczesną kuchnię może uświetnić zarówno marmurowy zlewozmywak, jak i wykonany w eleganckiej czerni dekoracyjny panel ścienny. Dostępne wzornictwo i obróbka kamienia pozwalają na różnego rodzaju aranżacje – możemy zdecydować się np. na zupełnie czarny marmur, ten z białymi smugami lub nawet  żyłkami w kolorze złotym.

Czarny marmur z doskonale odnajdzie się także w salonie – uwzględniając ten materiał możemy zaaranżować prestiżową przestrzeń w wielu aspektach. Zróżnicowane faktury kamienia pozwolą nam wykorzystać ten materiał zarówno do wykonania marmurowych posadzek, jak i schodów. Nie mniejszą popularnością cieszy się jego zastosowanie w łazienkach – czarny marmur doda luksusowego charakteru przestrzeni kąpielowej. Sam materiał, z uwagi na swoją kolorystykę i jakość wykonania, jest także wykorzystywany w meblarstwie. Na uwagę zasługują np. stylowe stoły i etażerki, których blaty wykonane zostały z czarnego, zdobionego złotymi akcentami marmuru.

Czarny marmur to materiał, który możemy wykorzystać zarówno w obiektach użyteczności publicznej, lokalach handlowo-usługowych oraz własnych mieszkaniach. Obróbka kamienia zapewnia różnorodne wzornictwo, które możemy dopasować do własnych potrzeb, tworząc tym samym niepowtarzalną i elegancką przestrzeń.

Rekomendowane artykuły