Metamar

Modne szarości – zamiast betonu wybierz szary marmur!

Szarość we wnętrzach to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Uniwersalność i mnogość jej odcieni sprawiają, że sprawdza się ona w prawie wszystkich pomieszczeniach. Częstym wyborem w aranżacjach jest beton architektoniczny. A co, jeśli jeszcze lepsze efekty uzyskamy stosując szary marmur?

Dlaczego szarość we wnętrzach jest taka modna?

Zanim przejdziemy do szarego marmuru, kilka słów o samej szarości. Jest to odcień zaliczany do neutralnych. Dzięki temu może stanowić doskonałe tło dla innych elementów aranżacji. Dodatkowo świetnie komponuje się z wieloma różnymi barwami. Jeżeli chcemy, by w naszym wnętrzu królowały dwa-trzy kolory i jednym z nich ma być szarość – istnieje duża szansa, że bez problemu dopasujemy do niej inne barwy.

Kolejnym źródłem popularność szarość jest mnogość jej odcieni: od kolorów gołębich, niemal białych – przez betonową szarość – aż po ciemne, prawie czarne grafity.

Co zamiast betonu?

Szare, betonowe ściany już od dłuższego czasu stanowią jeden trendów w wykańczaniu wnętrz. Rozpoczął się on od industrialnych, loftowych aranżacji. Z czasem architekci i dekoratorzy wnętrz zaczęli stosować go również w pomieszczeniach o innym charakterze. Jednak mimo wysiłków w niektórych wnętrzach zastosowanie surowego, nieco chłodnego materiału jakim jest beton kończy się porażką. Doskonałą alternatywą w tego typu sytuacjach jest szary marmur. Z jednej strony jest to materiał nieco surowy, ale z drugiej – ma w sobie elegancję i swoistą lekkość, których brakuje betonowi. Może go więc zastępować, ale także może być stosowany wszędzie tam, gdzie beton się nie sprawdza.

Szary marmur niejedno ma imię

Klasyka, nowoczesny minimalizm, glamour, ale również wnętrza w stylu skandynawskim, vintage czy nawet rustykalnym – to tylko kilka przykładów rozwiązań dekoracyjnych, w których sprawdzi się szary marmur. Warto podkreślić, że jest to materiał naturalny, wytrzymały i ponadczasowy, mogący pełnić rozmaite funkcje (nadaje się i na posadzki, i na okładziny ścienne, i na blaty, i do eleganckich dodatków). Siłą marmuru jest również mnogość jego odcieni i wzorów. Dotyczy to również odcieni szarości. Dla przykładu, w naszej ofercie znajdziesz marmur Tundra Grey – marmur, którego barwa i struktura mocno przypomina beton architektoniczny. Występuje w wielu odmianach. Jeśli zależy Ci na ciemniejszej szarości, sprawdź marmur Mount Grey.

Warto nadmienić, że kamienne płytki są zdecydowanie bardziej trwałe niż beton. Można je również wykorzystać, jeśli planujemy ogrzewanie podłogowe.

Rekomendowane artykuły