Metamar

Nasz marmur w jesiennych wariantach – poznaj modele w odważnej kolorystyce 

Marmur to kamień naturalny powszechnie wykorzystywany w budownictwie nie tylko dlatego, że jest bardzo trwały. Fakt, że występuje w różnych wersjach kolorystycznych, daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. W związku z tym, że jesień rozpoczęła się już na dobre, chcemy, żebyś poznał nasz marmur w „jesiennych” wariantach!

Zastosowanie marmuru

Marmur to materiał, który wykorzystuje się zarówno w przypadku elementów zewnętrznych (np. elewacje, taras), jak i wewnętrznych (np. ściany, podłogi). Ze względu na swoje walory estetyczne znajduje zastosowanie również w przypadku elementów dekoracyjnych. Marmur to również materiał, który wydobywa się i obrabia w sposób dużo bardziej zrównoważony dla środowiska w porównaniu do produkcji płytek ceramicznych, czy też tzw. spieków kwarcowych i  betonu.

Ten niezwykły kamień naturalny wyróżnia się:

  • wysoką twardością (w zależności od gatunku w skali twardości Mohsa może mieć 6-7 punktów na 10);
  • nietuzinkowym wyglądem, który zawdzięcza charakterystycznym żyłkom;
  • znaczną odpornością na pęknięcia, zarysowania i inne uszkodzenia;

Poznaj nasz marmur w jesiennych wariantach!

Marmur to kamień, który występuje w naturze w różnych wersjach kolorystycznych. Dlatego znajduje szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz.

W naszej ofercie dostępne są klasyczne czarne i białe marmury (np. Black Silk, Glacier White) oraz te w odcieniach szarości (np. Nordic Grey Cotton). Proponujemy również kamienie o ciekawej kolorystyce. Jakie warianty marmuru znajdziesz w naszej ofercie?

  • Dry Rose w ciepłym odcieniu, który wygląda niezwykle elegancko w połączeniu z elementami w kolorze czerni, a także złota.
  • Emperador Mocca w nieco bardziej stonowanym odcieniu, który będzie wyglądał doskonale na tle dodatków w wyrazistych kolorach.
  • Rosso Levanto – wariant w odważnej kolorystyce, który sprawdzi się świetnie w przypadku nowoczesnych wnętrz. Doskonale sprawdzi się jako główna dekoracja we wnętrzach utrzymanych w stonowanej, eleganckiej stylistyce.

Rekomendowane artykuły