Metamar

Elegancki przedpokój – wskazówki aranżacyjne 

Przedpokój to bardzo ważne, ale często niedoceniane pomieszczenie. W trakcie urządzania mieszkania większość Twojej uwagi pochłania z reguły salon, sypialnia czy kuchnia. Pamiętaj jednak, że to właśnie przedpokój jest miejscem, które robi pierwsze wrażenie na Twoich gościach. Jak go urządzić, aby zachwycał? Poznaj nasze wskazówki aranżacyjne!

Pomysły na ścianę w przedpokoju

Wybór dodatków i mebli jest z pewnością ważny, ale zanim się za to zabierzesz, zastanów się, jak będzie wyglądać ściana. To właśnie ona będzie tłem dla pozostałych elementów. Jednym z najbardziej tradycyjnych rozwiązań jest pomalowanie jej farbą. Pamiętaj jednak, aby być ostrożnym z wyborem koloru. Przedpokój, szczególnie w bloku, jest pomieszczeniem bez dostępu do światła naturalnego. Najczęściej jest on również niewielkich rozmiarów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą kremowe, jasne tonacje, które optycznie powiększą przestrzeń.

Ściany pomalowane farbą mogą wyglądać elegancko jednak mają jedną zasadniczą wadę – z czasem pojawiają się na nich nieestetyczne zabrudzenia. Dlatego warto rozważyć inne rozwiązanie, jakim są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości płytki kamienne. Te wykonane z marmuru w jasnych tonacjach sprawią, że Twój przedpokój będzie niezwykle eleganckim miejscem. Możesz postawić również na kolor szary (np. Mount Grey, Nordic Grey, Earth Grey), który dominuje w trendach wśród kamieni naturalnych.

Onyks na ścianę – oryginalne wzory, które doskonale komponują się ze sztucznym oświetleniem

Chcąc sprawić, żeby przedpokój bez dostępu do okien nie był ponurym pomieszczeniem, stosuje się w nim różne źródła światła sztucznego. Często spełniają one również funkcję dekoracyjną. Ozdobą przedpokoju będzie również wspaniale oświetlona ściana. Jednak ta pomalowana farbą nie wygląda tak zjawiskowo, jak onyks na ścianę.

 Jest to kamień, który charakteryzuje się dużą przepuszczalnością światła. Dlatego odpowiednie oświetlenie w przedpokoju wydobędzie jego nietuzinkowy rysunek. Jeśli dodatkowo zależy Ci na optycznym powiększeniu pomieszczenia, wybierz płytki onyksowe w jasnych odcieniach (np. White Onyxmozaika onyksowa Bamboo).

Rekomendowane artykuły