Metamar

Aranżacja małego balkonu – jak urządzić go ze smakiem?

Mały balkon wcale nie musi służyć tylko jako miejsce, gdzie suszysz pranie lub stawiasz kilka doniczek z kwiatami. Nawet ten niewielkich rozmiarów daje duże możliwości, jeśli chodzi o aranżację. Sprawdź, jak urządzić go ze smakiem!

Pomysłowe triki, które zwiększą funkcjonalność balkonu

Co zrobić, aby nawet mały balkon zyskał na funkcjonalności? W tym celu zastosuj kilka pomysłowych trików:

  • rozrysuj plan aranżacji, uwzględniając wszystkie proporcje;
  • postaw na proste i lekkie meble spełniające kilka funkcji (dzięki temu będziesz mógł zmniejszyć ich ilość i zyskasz dodatkowe miejsce);
  • wkomponuj w podłogę jasne elementy optycznie powiększające przestrzeń (np. płytki marmurowe BIANCO NEVE);
  • zastosuj jeden styl np. jeśli zdecydujesz się na blaty marmurowe w jasnych odcieniach (typu ROYAL WHITE) postaw również na elementy, które będą się dobrze komponować z kamieniem naturalnym;

 Możesz łączyć różne style, ale wymaga to większego doświadczenia i stwarza ryzyko, że utrudnisz sobie aranżację małego balkonu.

Detale o dużym znaczeniu

Mały balkon daje duże pole do popisu, jeśli chodzi o detale. To właśnie one mogą całkowicie odmienić charakter aranżacji i sprawić, że balkon będzie wyglądał na większy niż jest w rzeczywistości.

Balkon w jasnych odcieniach, które optycznie go powiększą

Jasne kolory pomogą Ci w optycznym powiększeniu małego balkonu. Jeśli dodatkowo zależy Ci na tym, aby wyglądał on nowocześnie postaw np. na wytrzymały i elegancki marmur. Nie musisz wykładać nim całego balkonu – ciekawym pomysłem może być wkomponowanie jasnych odcieni marmuru w ścianę lub podłogę.

Powrót do natury, czyli modna aranżacja w stylu boho

Balkon to miejsce, gdzie możesz hodować swoje ulubione kwiaty, zioła, a nawet warzywa. Duża ilość roślin idealnie pasuje do naturalnego stylu boho. Jeśli stawiasz na powrót do natury, dobrym pomysłem będzie wybór kamienia w kolorach często występujących w naturze, np. w odcieniach brązu lub beżu. Tutaj zamiast płytek marmurowych doskonałym wyborem będzie trawertyn – kamień utrzymany w ciepłej kolorystyce, a przy tym odporny na zmienne warunki atmosferyczne. 

Rekomendowane artykuły