Metamar

3 pomysły na wykorzystanie onyksu w aranżacji wnętrza

Onyks nie jest tak wytrzymały i odporny na zarysowania jak marmur, jednak zdobywa serca projektantów i osób, dla których strona wizualna wnętrza ma olbrzymie znaczenie. Szeroka paleta barw i światło przenikające przez strukturę kamienia to wystarczające powody, by zastosować onyks w aranżacji wnętrz. Jakie kompozycje z jego udziałem są najbardziej atrakcyjne?

Płytki onyksowe w łazience

Płytki onyksowe HONEY są eleganckie, a przy tym powodują, że przestrzeń nabiera przytulnego charakteru. O taki efekt w łazience wyjątkowo trudno, chociażby z uwagi na nowoczesne, chłodne wzornictwo armatury czy akcesoriów.

Kafle można zastosować w wieloraki sposób. Opłaca się nimi udekorować wąski pasek na ścianach. Wtedy onyks stanie się bardziej wyrazistym elementem, szczególnie na tle jasnych ścian lub tych utrzymanych w jednolitym kolorze. Projektanci proponują również wyłożenie płytkami onyksowymi blatu w łazience. To pomysł godny rozważenia, zwłaszcza jeśli pomieszczenie to jest dość przestronne.

Płytki z onyksu w salonie

Salon jest dość niewdzięcznym pomieszczeniem, jeśli chodzi o jego aranżację. Przeważnie dobiera się neutralne kolory, jak beże, biele czy szarości, by każdy czuł się w nim komfortowo. Jednak jeśli w pokoju gościnnym znajduje się kominek, warto zadbać o jego efektowną obudowę. Mogą w tym pomóc płytki z onyksu.

Ogniste płytki Amber wprowadzają niezwykły nastrój. Kominek staje się głównym elementem dekoracyjnym salonu, przy którym chętnie gromadzi się cała rodzina. Onyks jako obudowa kominka sprawia, że niczym nie wyróżniający się pokój dzienny jawi się jako wyjątkowo gustowne i niepowtarzalne wnętrze.

Onyks na ścianę z podświetleniem

Oprócz płytek, popularne są duże bloki kamienia, które fachowo nazywa się slabami. Onyks na ścianę w takiej formie warto zastosować m.in. we wnękach. Dzięki onyksowym slabom Dove Cream Linear trudna w aranżacji przestrzeń nabierze szczególnego uroku.

Onyks jako dekoracja ścienna, nie musi zajmować całej powierzchni. Wystarczy jedna większa płyta umieszczona w centralnym miejscu, by przedpokój czy korytarz stał się bardziej reprezentacyjny. Można wzmocnić efekt, stosując podświetlenie: od dołu lub za kamieniem. Dzięki temu uda się efektownie podkreślić unikalną strukturę kamienia.

Rekomendowane artykuły