Metamar

Projektowanie wystroju wnętrza w ciemnej tonacji

Nowoczesne wnętrza lubią ciemne kolory – szarości, brązu, granatu, a nawet czerni. Prezentują się one bardzo elegancko i dodatkowo mogą wpływać kojąco na samopoczucie. Z powodzeniem udaje się zaaranżować dowolną przestrzeń w ciemnej kolorystyce. Jednak by efekt końcowy był zadowalający, warto kierować się określonymi zasadami. Stosując się do prostych wytycznych, można samodzielnie urządzić przestrzeń z wykorzystaniem stylowych dodatków, takich jak marmur.

Ciemne odcienie wyróżniające strefę

Za pomocą szarego marmuru w ciemniejszej tonacji, na przykład Earth Grey, można wyróżnić konkretną strefę w danym pomieszczeniu. Marmur jest materiałem utrzymującym ciepło, dlatego idealnie nadaje się jako okładzina ścienna, np. wokół kominka. Za pomocą marmuru o niejednolitej fakturze skutecznie udaje się podnieść jego walory estetyczne. 

Ciemnym marmurem można także wyróżnić całą ścianę. Jest to szczególnie wskazane w pomieszczeniach o większym metrażu, gdzie kamień będzie można odpowiednio wyeksponować. Jeśli preferuje się otwartą przestrzeń bez ścianek działowych, marmurowa ściana może wyznaczyć strefę funkcjonalną – np. kącik do pracy. Ciemnu, szary marmur sprawdzi się m.in. na ścianie w łazience lub za łóżkiem w sypialni.

Z czym łączyć szary marmur, by stworzyć nowoczesną aranżację?

Szary marmur Tundra Grey dobrze komponuje się z odcieniem bordowym lub granatowym. Trzymając się zasady trzech kolorów, najlepiej by każdy z nich by użyty proporcjonalnie do pozostałych odcieni.

Nowoczesny styl charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów. Ciemne i szare elementy warto rozjaśniać ciepłem jasnego drewna. Kamienie tj. Mount Grey czy Fantastic Grey doskonale będą prezentować się w takim zestawieniu. Można również pomyśleć o wprowadzeniu do ciemnej aranżacji jasnej podłogi. W tej roli świetnie sprawdzą się płytki trawertynowe.

Ciemne, nowoczesne aranżacje nie wychodzą z mody. Nie jest prawdą, że sprawdzą się one wyłącznie w dużych i przestronnych pomieszczeniach. By zadbać o niepowtarzalną atmosferę i optycznie powiększyć pomieszczenie, wystarczy użyć kilku prostych trików (wykorzystanie luster, dodatkowego oświetlenia bocznego). Warto zastosować również naturalne materiały, tj. płytki marmurowe, które pozwolą stworzyć niepowtarzalną aranżację.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *