Metamar

Projektowanie wystroju wnętrza w ciemnej tonacji

Nowoczesne wnętrza lubią ciemne kolory – szarości, brązu, granatu, a nawet czerni. Prezentują się one bardzo elegancko i dodatkowo mogą wpływać kojąco na samopoczucie. Z powodzeniem udaje się zaaranżować dowolną przestrzeń w ciemnej kolorystyce. Jednak by efekt końcowy był zadowalający, warto kierować się określonymi zasadami. Stosując się do prostych wytycznych, można samodzielnie urządzić przestrzeń z wykorzystaniem stylowych dodatków, takich jak marmur.

Ciemne odcienie wyróżniające strefę

Za pomocą szarego marmuru w ciemniejszej tonacji, na przykład Earth Grey, można wyróżnić konkretną strefę w danym pomieszczeniu. Marmur jest materiałem utrzymującym ciepło, dlatego idealnie nadaje się jako okładzina ścienna, np. wokół kominka. Za pomocą marmuru o niejednolitej fakturze skutecznie udaje się podnieść jego walory estetyczne. 

Ciemnym marmurem można także wyróżnić całą ścianę. Jest to szczególnie wskazane w pomieszczeniach o większym metrażu, gdzie kamień będzie można odpowiednio wyeksponować. Jeśli preferuje się otwartą przestrzeń bez ścianek działowych, marmurowa ściana może wyznaczyć strefę funkcjonalną – np. kącik do pracy. Ciemnu, szary marmur sprawdzi się m.in. na ścianie w łazience lub za łóżkiem w sypialni.

Z czym łączyć szary marmur, by stworzyć nowoczesną aranżację?

Szary marmur Tundra Grey dobrze komponuje się z odcieniem bordowym lub granatowym. Trzymając się zasady trzech kolorów, najlepiej by każdy z nich by użyty proporcjonalnie do pozostałych odcieni.

Nowoczesny styl charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów. Ciemne i szare elementy warto rozjaśniać ciepłem jasnego drewna. Kamienie tj. Mount Grey czy Fantastic Grey doskonale będą prezentować się w takim zestawieniu. Można również pomyśleć o wprowadzeniu do ciemnej aranżacji jasnej podłogi. W tej roli świetnie sprawdzą się płytki trawertynowe.

Ciemne, nowoczesne aranżacje nie wychodzą z mody. Nie jest prawdą, że sprawdzą się one wyłącznie w dużych i przestronnych pomieszczeniach. By zadbać o niepowtarzalną atmosferę i optycznie powiększyć pomieszczenie, wystarczy użyć kilku prostych trików (wykorzystanie luster, dodatkowego oświetlenia bocznego). Warto zastosować również naturalne materiały, tj. płytki marmurowe, które pozwolą stworzyć niepowtarzalną aranżację.

Rekomendowane artykuły