Metamar

Dlaczego schody z kamienia będą lepsze niż te wykończone w drewnie? 

Urządzanie domu i wybór materiałów stawia przed właścicielami konieczność podjęcia wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest rodzaj wykończenia schodów. Wybór coraz częściej pada na kamień naturalny. Znany od wieków materiał wykorzystywany w budownictwie i wykończeniu wnętrz stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych schodów z drewna. Dlaczego?

Zalety schodów z kamienia naturalnego

Schody z kamienia naturalnego kojarzą się z elegancją i nowoczesnością. Oprócz niewątpliwych estetycznych zalet schody wykonane z tego materiału są długowieczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając płytki marmurowe jako okładzinę, możemy mieć pewność, że wnętrze nabierze wyjątkowego stylu, a trwałość materiału będzie znacznie lepsza niż schodów drewnianych. Schody drewniane będą wymagać częstszej renowacji. Cyklinowanie drewnianej powierzchni generuje dodatkowe koszty. W przypadku schodów z kamienia naturalnego wystarczy odpowiednie zabezpieczenie w postaci hydrofobowego impregnatu, który chroni powierzchnię przed wchłanianiem wilgoci i przebarwieniami. Kolejną zaletą jest łatwość utrzymania schodów w czystości. Pielęgnacja takich podłóg sprowadza się zazwyczaj do wykorzystania ciepłej wody oraz delikatnego detergentu.

Szeroki wybór i duże możliwości aranżacyjne

Decydując się na konkretny rodzaj kamienia, możemy stworzyć dowolny nastrój pomieszczenia. Płytki kamienne to rozwiązanie idealne dla nowoczesnych, przestronnych i modnych wnętrz. Płytki trawertynowe z kolei będą świetnym uzupełnieniem klasycznych aranżacji. W zależności od efektu, który chcemy osiągnąć, możemy postawić na kamień o powierzchni polerowanej lub szlifowanej, czy młotkowanej (antypoślizgowej). Drugą opcją jest pokrycie powierzchni specjalnym antypoślizgowym impregnatem, który nie zmienia struktury i koloru materiału bazowego.

Kamienne schody to piękny dodatek do stylowego wnętrza. Oprócz szlachetnego wyglądu za wykorzystaniem kamienia naturalnego przemawia również fakt, że jest to inwestycja na długie lata ze względu na wysoką trwałość materiału. Dodatkowo ilość dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że dobranie odpowiedniego kamienia do aranżacji jest znacznie łatwiejsze.

Rekomendowane artykuły