Metamar

Blat marmurowy na biurko – dlaczego to dobry wybór?

Marmur to materiał, który niekoniecznie musi pojawiać się na podłodze czy ścianie w postaci płytek. Równie elegancko prezentują się blaty marmurowe na stół czy biurko. Sprawdź, dlaczego są dobrym rozwiązaniem zarówno jeśli chodzi o względy estetyczne, jak i praktyczne.

Blat marmurowy – elegancki i wytrzymały

Kamienie naturalne, do których zalicza się również marmur, są wykorzystywane od wielu lat w budownictwie i aranżacji wnętrz. Nie bez powodu ich popularność jest wciąż bardzo duża.

Marmur sprawdza się w każdym pomieszczeniu, sprawiając, że staje się bardziej eleganckie. Płytki marmurowe możesz położyć w łazience, kuchni czy salonie. Jednak to nie koniec. Równie efektownie prezentuje się marmurowa obudowa kominka czy ozdoby wykonane z tego naturalnego kamienia.

A jeśli szukasz pomysłu na to, aby wprowadzić odrobinę luksusu i elegancji do jadalni, salonu czy gabinetu świetnym rozwiązaniem są również blaty marmurowe na biurko lub stół.

Dlaczego to dobry wybór? Nie chodzi tylko o to, że wyglądają bardzo elegancko (choć jest to z pewnością duża zaleta). Istotne jest również to, że blaty marmurowe charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu przez długi czas zachowują nieskazitelny wygląd (jednak w przypadku blatu na stół do jadalni nie zapomnij o impregnacji, która zmniejszy ryzyko powstawania plam i chroni przed brudem).

Wybierz blat marmurowy idealnie dopasowany do wystroju wnętrza

Niewątpliwą zaletą marmuru jest również to, że występuje w wielu różnych odcieniach. Dzięki temu bez problemu znajdziesz blat na stół, czy biurko, który będzie idealnie dopasowany do wystroju jadalni czy gabinetu.

Jeśli stawiasz na kontrasty w klasycznym wydaniu, świetnym rozwiązaniem będzie połączenie czarnego marmuru (Black Silk czy Nero Marquina) z białymi elementami. Ciekawy efekt uzyskasz również, jeśli zdecydujesz się na zestawienie blatu marmurowego w jasnych odcieniach (Glacier White, Carrara, Calacatta) z ciemnymi elementami np. czarną sofą skórzaną lub czarnymi meblami.

Rekomendowane artykuły