Metamar

Najczęstsze błędy w aranżacji wnętrz – jak ich uniknąć?

Jakie są najczęstsze błędy w aranżacji wnętrz?

Jaki kolor sofy wybrać? Czy warto zrobić elegancki blat marmurowy w kuchni? Podczas urządzania mieszkania, pojawia się wiele pytań. Aby znaleźć na nie właściwą odpowiedź, warto poznać najczęstsze błędy popełniane w aranżacji wnętrz. Oto kilka przykładów:

  • Zapominanie o tym, że mieszkanie tętni życiem i nie jest tylko na pokaz. Meble, sprzęty itp. które się w nim znajdą muszą być funkcjonalne. Dlatego szukaj tych, które są nie tylko piękne, ale i trwałe oraz łatwe do utrzymania w czystości. Przykładem jest blat marmurowy, który ma w sobie ponadczasową elegancję, a przy tym jest odporny na uszkodzenia.
  • Brak spójności, jeśli chodzi o dobór materiałów i kolorów. Kontrasty są w modzie, ale powinny być przemyślane, aby uniknąć wrażenia kiczu. Dlatego jeśli nie masz dużej wprawy w tworzeniu oryginalnych połączeń, poproś o pomoc projektanta wnętrz lub postaw na stonowane odcienie.
  • Złe oświetlenie – niektóre osoby decydują się na designerskie lampy, które wyglądają bardzo efektownie. Bez wątpienia są ozdobą nowoczesnych wnętrz, ale pamiętaj, że nie wszystkie dają odpowiednią ilość światła. Dlatego pomyśl też o lampach sufitowych, a także oświetleniu bocznym (zastanów się, gdzie go najbardziej potrzebujesz).
  • Zbyt duża ilość dodatków – choć elementy ozdobne sprawiają, że pomieszczenie ma niepowtarzalny charakter, nie może być ich zbyt dużo. W przeciwnym razie wnętrze nie będzie wyglądało pięknie i przytulnie, ale chaotycznie.

Jeśli chcesz uniknąć błędów w aranżacji wnętrz, pomyśl nad doborem odpowiednich kolorów, materiałów i ustawieniem mebli. Nie rób niczego w pośpiechu. Błędy, które popełnisz, mogą mieć wpływ na to, jak będziesz czuć się w danym pomieszczeniu. Dlatego daj sobie więcej czasu na podejmowanie różnych decyzji i bez pośpiechu stwórz piękne oraz funkcjonalne wnętrza!

Rekomendowane artykuły