Metamar

Dlaczego warto postawić na kamienną elewację?

Kamienne ściany są doskonałym wyborem wśród osób ceniących naturalne, przyjazne dla środowiska materiały wykończeniowe. Mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, ładnie komponując się z innymi elementami naturalnego pochodzenia – między innymi drewnem. Zależnie od potrzeb klienta z kamienia można wykonać całe, lite fasady, lub też jedynie ozdobne wstawki – pod oknami, na narożach budynku czy w okolicy drzwi do domu.

Ściany z kamieni naturalnych są wyjątkowo trwałe. Kamień jest materiałem bardzo twardym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne czy mocne czyszczenie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich impregnatów zachowuje swój piękny wygląd i właściwości przez wiele lat. Nie wymaga też systematycznego mycia ani odświeżania za pomocą drogich środków.

Kolejną niezaprzeczalną zaletą kamiennych ścian jest ich niepowtarzalność. Surowiec, który powstaje dzięki naturalnym procesom, posiada indywidualny wzór i cechy – trudno spotkać płyty o identycznym wzorze. Stosując okładziny kamienne na elewacji, niezależnie od ich sposobu położenia, uzyskamy unikatowy efekt. Ich struktura i brak nieestetycznych łączeń, jak ma to miejsce w przypadku sztucznych imitacji, znacznie poprawi estetykę budynku.

Warto wspomnieć także o wszechstronnym zastosowaniu kamienia. Doskonale pasuje on zarówno do drewnianych domów z bali, jak i murowanych budynków wykończonych w tradycyjnym lub nowoczesnym stylu. Ściany z kamieni naturalnych nie tracą swojej popularności, a wręcz przeciwnie – najnowsze trendy architektury coraz częściej skłaniają się do wykorzystania kamienia jako elementu fasady.

Rekomendowane artykuły