Metamar

Projektujesz wnętrza? Dlaczego warto sięgnąć po kamienie naturalne?

Kamienie naturalne zachwycają zarówno eleganckim wyglądem, jak i dużą wytrzymałością. Jeśli projektujesz wnętrza, zaproponuj swoim klientom wykorzystanie marmuru, trawertynu lub onyksu. Doświadczenie w projektowaniu z wykorzystaniem naturalnych surowców może przynieść Ci wiele korzyści w Twojej codziennej pracy architekta lub projektanta wnętrz.

Zdobywaj doświadczenia

Stworzenie aranżacji z wykorzystaniem kamieni naturalnych może być pewnym wyzwaniem nawet dla doświadczonych architektów i projektantów wnętrz. Dotyczy to nie tylko przygotowania odpowiednich wyliczeń, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na materiał, np. do wykonania elewacji z kamienia naturalnego. Równie kłopotliwe może być zachowanie odpowiedniego balansu przy projektowaniu wystroju kuchni czy salonu – kamień naturalny może doskonale uzupełnić projekt, ale przy wyborze nieodpowiednich rozwiązań sprawi, że wnętrze będzie np. zbyt chłodne.

Pozyskuj nowych klientów

Jeśli zbierzesz w swoim portfolio kilka projektów z wykorzystaniem kamieni naturalnych, łatwiej będzie Ci znaleźć kolejne zlecenia. Marmury, trawertyny, onyksy są coraz chętniej wykorzystywane w aranżacji budynków użyteczności publicznej, nowoczesnych biur i punktów usługowych. Jeśli chcesz specjalizować się w projektowaniu aranżacji dla kancelarii prawnych, gabinetów dentystycznych, klinik medycyny estetycznej czy salonów SPA, umiejętność pracy z kamieniami naturalnymi może być bardzo doceniana przez potencjalnych klientów.

Zwiększ zarobki

Zwiększenie liczby zleceń w oczywisty sposób przełoży się na poprawę sytuacji finansowej Twojego biura projektowego. Specjalizując się w projektowaniu z wykorzystaniem kamieni naturalnych, łatwiej będzie Ci też dotrzeć do klientów zamożnych – o określonych wymaganiach i wyśrubowanym guście. Możesz liczyć na to, że Twoja praca zostanie odpowiednio doceniona.

Pokaż swój styl

Sięganie po ekskluzywne materiały wykończeniowe, specjalizacja w stylach chętnie wykorzystujących kamienie naturalne (tj. styl nowojorski czy glamour) pozwolą Ci wyrobić własną markę i taki charakter projektów, który wyróżni Cię na rynku wśród innych projektantów.

W Metamar jesteśmy otwarci na współpracę z architektami i projektantami wnętrz. Służymy pomocą i konsultacjami dla osób, które dopiero chcą nabyć doświadczenie w projektowaniu z wykorzystaniem kamieni naturalnych, tj. marmury, trawertyny, onyksy czy wapienie.

Rekomendowane artykuły