Metamar

Classic Blue – kolor 2020 roku. Jak łączyć go z kamieniem naturalnym?

Elegancki, ponadczasowy i relaksujący – tak moglibyśmy określić kolor roku 2020, czyli Classic Blue. Rokrocznie od dwudziestu lat Instytut Pantone wybiera kolor, którym żyje cały świat designu, mody i architektury. Tym razem padło na wyrafinowany odcień niebieskiego, który ma przywodzić na myśl odpoczynek, refleksje i głębokie przemyślenia. Zastosowanie tego koloru w urządzaniu wnętrz pomoże stworzyć harmonię w pomieszczeniu. Jak łączyć Classic Blue z kamieniem naturalnym we wnętrzach?

Classic Blue jako kolor wiodący

Classic Blue to doskonały wybór, jeśli chodzi o pokrycie ściany. Na jego tle świetnie będą prezentować się jasne i białe meble. Jeśli więc chcesz wykorzystać ten wyrafinowany odcień niebieskiego na ścianach w kuchni, pomyśl o zakupie blatu z białego marmuru i połączeniu go z jasnymi lub szarymi meblami.

Kolor wybrany przez instytut Pantone prawdopodobnie najlepiej sprawdzi się w salonie i sypialni, kojąco wpływając na samopoczucie, stwarzając warunki do relaksu i odpoczynku. Aby jednak urozmaicić aranżację, warto pomyśleć o zastosowaniu w projekcie elementów z jasnego drewna, które wniosą do wnętrza więcej ciepła. Jeśli boisz się, że aranżacja w kolorze Classic Blue będzie zbyt ciemna, zdecyduj się na podłogę z wykorzystaniem szarego marmuru. Takie zestawienie prezentuje się bardzo elegancko. W salonie dodatkowy efekt osiągniesz, wprowadzając dodatki w kolorze złota – np. okrągłe lustro w złotej ramie.

Dodatki w kolorze Classic Blue

Classic Blue to również doskonały pomysł na urozmaicenie aranżacji utrzymanej w jasnej kolorystyce. Jeśli decydujesz się na wykorzystanie marmurowych slabów, ustaw na ich tle narożnik lub fotele w modnym odcieniu niebieskiego. Dodatki takie możemy również wykorzystać w białej kuchni i łazience – ustawione na białym marmurowym blacie lub na tle jasnych frontów mebli będą trafionym wyborem.

Classic Blue to kolor niezwykle intensywny, a mimo to w odpowiednich proporcjach będzie komponował się z wieloma innymi barwami. Jeśli chcemy uzyskać elegancki i minimalistyczny efekt, najlepiej pomyśleć o połączeniu go we wnętrzu z naturalnymi materiałami wykończeniowymi. Oprócz drewna, białego i szarego marmuru, dobrze będzie wyglądał również w zestawieniu np. z płytkami z trawertynu.

Rekomendowane artykuły