Metamar

Trendy aranżacyjne: Oryginalne mozaiki z kamienia naturalnego

W ofercie firmy Metamar można znaleźć mozaiki z marmuru, wapienia, trawertynu i onyksu. Każda płytka jest wykonywana ręcznie, a następnie skrupulatnie przyklejana na specjalną siatkę. To zadanie wymaga kunsztu i wyjątkowych umiejętności rzemieślniczych, jednak w efekcie powstają niezwykle dekoracyjne i unikalne mozaiki.

W tym artykule opiszemy różne typy mozaik kamiennych oraz najważniejsze zalety ich zastosowania.

Formy mozaik kamiennych

Mozaiki kamienne to kategoria, która dotyczy szerokiej gamy produktów. Każda niewielka płytka, z której powstaje mozaika, jest ręcznie przycinana i przyklejana na siatkę. Właśnie pod względem przycięcia oraz specyfiki ułożenia poszczególnych elementów możemy wyróżnić kilka typów mozaik.

Dostępne są oryginalne dekory składające się z nieregularnych kształtem, ale perfekcyjnie dobranych do siebie kawałków kamieni. Innym rodzajem są płytki mozaikowe, które składają się z niewielkich elementów łączonych ze sobą. Przeznaczone są do zastosowania na większych powierzchniach, zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Ciekawie prezentują się również parkiety mozaikowe, które tworzone są z dopasowanych ze sobą kawałków kamienia naturalnego. Występują w regularnym kształcie prostokątnym lub kwadratowym. Stosowane są zarówno na ścianach, jak i na podłogach.

Dlaczego warto zdecydować się na mozaikę z kamienia naturalnego?

Powodów jest wiele! Większość klientów decyduje się na to rozwiązanie zarówno ze względów dekoracyjnych, jak i z powodu właściwości kamieni naturalnych. Mozaiki z kamienia to niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Sprawdza się na różnych powierzchniach i pomieszczeniach, zarówno w kuchniach, jak i łazienkach czy salonach. Niektóre kamienie z powodzeniem mogą być zastosowane nawet w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć. Kamień jest również odporny na niskie i wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Mozaika kamienna doskonale komponuje się z innymi materiałami użytymi do wykończenia i udekorowania mieszkania, np. drewnem, szkłem czy cegłą. Istnieje wiele różnych kolorów i wzorów mozaik, dlatego też każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie!

Rekomendowane artykuły