Metamar

Dlaczego trawertyn niezmiennie cieszy się uznaniem architektów wnętrz?

Nie ulega wątpliwości, że kamień naturalny jest ponadczasowy. Piękno trawertynu doceniane było już w  starożytności, kiedy był nazywany egipskim alabastrem. Dziś każdy może zdecydować się na jego wykorzystanie w aranżacji wnętrz i ogrodu. Jest niezwykle popularny wśród architektów i projektantów wnętrz. W czym tkwi jego sekret?

Trawertyn – ponadczasowy i trwały 

Trawertyn stosowany w architekturze i wystroju wnętrz swoją popularność zawdzięcza szlachetnemu wyglądowi. Pod względem właściwości nie ustępuje innym kamieniom naturalnym. Jest lubiany za ciepłe odcienie o różnym natężeniu – od najjaśniejszego beżu po rdzawą, czerwoną barwę (jak Bordo i Gold z naszej oferty). Znajduje zastosowanie w różnych stylach wnętrz – sprawdzi się w aranżacji minimalistycznej, rustykalnej, nowoczesnej czy art. deco.

Ma ponadczasowy wygląd, a przy tym jest niezwykle prosty w utrzymaniu czystości. Nic dziwnego, że jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów do wykańczania ścian oraz podłóg. Wyjątkowa uroda trawertynu sprawia, że idealnie nadaje się również do bardziej nietypowych i nowoczesnych wnętrz. W zależności od preferowanej barwy będzie stanowił tło lub dominował nad przestrzenią. 

Jak nasze kolekcje trawertynu mogą uatrakcyjnić Twój dom?

Trawertyny dostępne w naszej ofercie to doskonały wybór dla tych, którym bliskie są barwy występujące w naturze.  

Jasny i delikatny kolor kości słoniowej kamienia Classic Light tworzy atmosferę spokoju. Oferujemy trawertyn z naturalną, porowatą powierzchnią (na przykład do wnętrz rustykalnych) oraz wypełniony dobranym kolorystycznie cementem.

Płytki trawertynowe Alabastrino RusticI będą doskonałym wyborem do wielu aranżącji. Kontrastowe żyłki wyróżniają się na ciepłym tle szlachetnego kamienia. Z kolei piękny trawertyn Silver Brown jest ceniony za naturalny urok. Sprawdzi się w miejscach przykuwających – to doskonały wybór, jeśli szukasz kamienia do wykończenia wanny lub kominka

Doceń zalety trawertynu

Nasza kolekcja trawertynu jest idealna do użytku w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci. Jaśniejsze odcienie podkreślają przestrzeń i wielkość, nadają się szczególnie do pomieszczeń z ograniczonym dostępem do światła słonecznego. Trawertyn wyjątkowo dobrze radzi sobie w różnych temperaturach. Jest szczególnie odporny na wysokie i niskie temperatury dlatego to dobry wybór również do użytku na zewnątrz. Ścieżki ogrodowe, tarasy basenowe i patia będą się świetnie prezentowały przez długie lata.

Naturalne barwy trawertynu pomogą stworzyć przestrzeń do relaksu. Architekci wnętrz zalecają przełamanie surowej formy kamienia roślinami domowymi zastosowaniem tekstyliów. Dzięki temu można osiągnąć naprawdę wyjątkowy projekt wystroju wnętrza.

Rekomendowane artykuły