Metamar

Podłoga z trawertynu – dlaczego to dobre rozwiązanie

Trawertyn jest materiałem o wysokich walorach estetycznych i wytrzymałościowych. Dzięki swoim właściwościom i nietuzinkowemu wyglądowi cieszy się popularnością w aranżacji wnętrz.  Szczególnym zainteresowaniem cieszy się trawertyn na podłogę, który zmienia charakter aranżacji i czyni ją bardzo przytulną.

Majestatyczny i trwały – trawertyn jako okładzina podłogowa

Trawertyn jest naturalnym kamieniem, który swoim wyglądem oraz właściwościami przypomina marmur. Powstaje ze skał osadowych w wyniku wytrącenia się węglanu wapnia, a po odpowiedniej obróbce staje się doskonałym materiałem stosowanym w budownictwie. Ciekawa, drobnoziarnista paskowana struktura i wysoka porowatość zapewniają niebanalny wygląd. Dostępny w postaci płytek podłogowych pozwala na indywidualną aranżację wnętrz opartą o naturalne rozwiązania, przyjazne dla środowiska i wyjątkowo trwałe.

Trawertyn na podłogę to dobry pomysł wszędzie tam, gdzie oczekuje się wysokiej klasy  materiałów, które przetrwają nie tylko dziesięciolecia, ale i będą pasowały do zmian aranżacyjnych. Z technicznego punktu widzenia podłoga z trawertynu cechuje się wysoką odpornością na ścieranie oraz zmiany temperatur. Nie ma przeszkód, by zastosować ogrzewanie podłogowe. W zależności od klasy zabezpieczającej zewnętrzną część płytek mogą one być stosowane w pomieszczeniach o różnym charakterze. Trawertyn sprawdzi się na tarasie, wokół basenów oraz na podjazdach.

Podłoga z trawertynu bez żywicy?

Na rynku można spotkać wiele ofert dotyczących wykonania podłóg z trawertynu, nie mniej nie zawsze klient otrzymuje wyłącznie kamień naturalny. Czasami dodaje się do kamiennych płytek żywice impregnujące. Tymczasem to rozwiązanie całkowicie przeczy dbałości o środowisko i koncepcji dostarczania naturalnych i bezpiecznych produktów do wykończenia wnętrz. Nie jest prawdą, że trawertyny nie posiadają odpowiedniej twardości. Wprost przeciwnie, jeśli pochodzą ze sprawdzonego źródła, możemy być pewni, że wystarczającym zabezpieczeniem stabilizującym będzie wykorzystanie cementu.

Natura tworzy dzieła sztuki jedyne w swoim rodzaju. Podłoga z trawertynu doskonale uzupełni każdy projekt wystroju wnętrza. Trawertyny w występują w wielu odcieniach i charakteryzują się zróżnicowanym wzornictwem – nie ma dwóch jednakowych płytek kamiennych. Trawertyn na podłogę jest materiałem, który wydobędzie z wnętrza cały potencjał aranżacyjny.

Rekomendowane artykuły