Metamar

Kamień w ogrodzie – ponadczasowy element dekoracyjny

Dlaczego warto postawić na kamień?

Ogrodowe chodniki oraz tarasy wykończone płytami kamiennymi charakteryzują się ponadczasową elegancją, jak i ogromną trwałością. Co więcej, kamień jest elementem przyciągającym uwagę, podkreślającym i uwypuklającym pewne aspekty aranżacji ogrodu, jak i wprowadzającym do niego pewną tajemniczość. Jego użycie w swoim ogrodzie, czy też na tarasie pozwala na stworzenia niepowtarzalnego klimatu nastrajającego do odpoczynku, medytacji oraz relaksujących spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Chodniki ogrodowe z płyt kamiennych

Kamienie chodnikowe oraz płyty kamienne (marmurowe oraz wykonane z innych rodzajów kamienia) są prostym w montażu oraz bardzo efektownym, a zarazem funkcjonalnym elementem aranżacji każdego ogrodu, jak terenu wokół posesji. Dzięki ich wykorzystaniu z łatwością można wytyczyć ogrodowe ścieżki, podzielić przydomową przestrzeń na strefy, wyłożyć podjazd dla samochodów, jak i stworzyć niepowtarzalną dekorację. Dużą zaletą jest wytrzymałość tego materiału na czynniki atmosferyczne.

Płyty kamienne na taras

Kamień to również dobry materiał do wykończenia tarasu. Użycie wysokiej jakości płyt kamiennych pozwala na uzyskanie bardzo trwałej, a zarazem pięknie prezentującej się posadzki. Klient może dziś wybierać spośród bardzo dużej gamy oferowanych rodzajów kamienia, ich kolorów oraz zróżnicowanych faktur. Dzięki temu samo wykończenie (posadzki czy ścian) staje się największą ozdobą tarasu.

Kamień był, jest i będzie modnym i pięknie prezentującym się elementem każdego ogrodu. Jego użycie jest ukłonem w stronę natury oraz piękna, które oferuje nam sama przyroda.     

Rekomendowane artykuły