Metamar

Onyks na ścianie w salonie – świetny sposób na odświeżenie aranżacji wnętrza

Znudziła Ci się dotychczasowa aranżacja salonu? A może potrzebujesz czegoś, by nadać mu niepowtarzalny i wyjątkowy charakter? Tym, czego szukasz, może być onyks – kamień naturalny, którego wyjątkowe właściwości od lat zachwycają architektów i dekoratorów wnętrz. Już jedna płyta zamontowana jako element ściany, może kompletnie zmienić charakter wnętrza. 

Onyks – czemu staje się tak popularny?

Onyks jest wysoko cenionym w architekturze wnętrz kamieniem naturalnym. Zawdzięcza to przede wszystkim swoim niezwykłym barwom oraz zdolności przepuszczania światła. Wzory i charakterystyczne użyleinie, jakie natura wymalowała na każdej tafli tego minerału, sprawiają, że onyx na ścianie z powodzeniem może zastąpić piękne obrazy. Jeżeli dodatkowo pod slabem, czyli płytą kamienną, zamontowane zostanie oświetlenie, uzyskać można niesamowity, a co najważniejsze niemożliwy do powtórzenia efekt. Onyks z Turcji wyróżniają dodatkowo ciepłe miodowe, kremowe i wpadające delikatnie w zieleń odcienie. 

Onyks na ścianę w salonie 

Płytki onyksowe lub też pojedynczy slab mogą zostać wykorzystane jako wykończenie całej ściany bądź jej fragmentu. Dla tak dużych powierzchni klienci najczęściej decydują się na eleganckie odcienie bieli, takie jak kamienie z serii White Onyx. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykonanie z onyksu dekoracyjnego pasa, który dodatkowo może zostać podświetlony przy pomocy świateł LED-owych. Tu najlepiej sprawdzają się bardziej wyraziste barwy, jak miodowy Honey Onyx, bursztynowy Amber Onyx i zielony Green Onyx. Płyta z tego szlachetnego kamienia może zostać również wyeksponowana w centralnym punkcie ściany, gdzie pełnić będzie rolę naturalnego, abstrakcyjnego obrazu. Najbardziej polecane do tego celu są tafle o mocnym użyleniu. W tym przypadku delikatne podświetlenie również może być dobrym pomysłem. Ściana wykonana w ten sposób wygląda efektownie i zazwyczaj nie potrzebne są jej żadne dodatkowe dekoracje. 

Nie da się ukryć, że onyks to materiał luksusowy. Wystarczy jedno spojrzenie na wnętrze, w którym użyto tego pięknego kamienia, żeby zostać oczarowanym jego niezwykłym urokiem. Warto wkomponować go w aranżację salonu, a z pewnością żaden z gości nie przejdzie obok obojętnie. 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *