Metamar

Jak wykorzystać marmur w aranżacji industrialnej?

Marmur jest materiałem wykorzystywanym od wieków, zawsze był synonimem prestiżu i luksusu. Dzięki temu, że jest wyjątkowo eleganckim materiałem, może nadawać surowej aranżacji industrialnej wyrafinowania. Jak możesz go wykorzystać w swoim projekcie?

Zastosowanie marmuru w aranżacji industrialnej

Charakterystyczne cechy stylu industrialnego to wykorzystanie surowych materiałów wykończeniowych, między innymi betonu, cegły i stali, co umożliwia wyeksponowanie konstrukcji budynku. Na pierwszy plan powinien wysuwać się charakter wykorzystywanych materiałów. Marmur jest pięknym i eleganckim kamieniem, doskonale prezentuje się w połączeniu z innymi materiałami, w innym kolorze lub tonacji. Zestawienie marmuru z cegłą sprawi, że wnętrze będzie wydawało się cieplejsze. Może być wykorzystany jako element dekoracyjny w postaci kamiennych półek albo blatu stołu, które będą kontrastować z innymi surowymi materiałami stylu industrialnego. Połyskująca powierzchnia marmurowego blatu będzie także doskonale odbijać światło np. z reflektorów w industrialnej kuchni.

Marmur – industrialna kolorystyka

Marmur występuje w różnorodnej kolorystyce, zaczynając od szlachetnej bieli, poprzez modne szarości, czerń, różne odcienie brązu. We wnętrzach industrialnych taki materiał sprawdzi się głównie w szarym, czarnym i białym odcieniu, np. na ścianie pod prysznicem, albo jako materiał na umywalkę. Jest też dobrym rozwiązaniem na wykończenie podłogi w łazience. Ważne, aby kolor marmuru dopasować harmonijnie do reszty wystroju industrialnego i jego charakterystycznych elementów, czyli szkła, połyskujących i matowych elementów z metalu czy surowego drewna.

Stosując marmur w aranżacji industrialnej, warto pamiętać, aby używać go w umiarkowanych ilościach i łączyć z innymi materiałami. Najczęściej stosowane są modele w ciemnej kolorystyce. Warto rozjaśnić je wtedy poprzez zastosowanie struktury z cegły lub jasnego drewna.

Rekomendowane artykuły