Metamar

Tundra Grey – jeden z najpopularniejszych marmurów na rynku światowym

Marmur turecki ostatnimi czasy zyskuje coraz większą popularność na rynku ze względu na estetyczną i ciekawą strukturę oraz dużą wytrzymałość. Używany jest zarówno w obiektach publicznych, jak i domach prywatnych. Tureckie marmury wykorzystywane są najczęściej jako płytki okładzinowe, blaty kuchenne i elementy wykończeniowe. Wśród nich dużą popularnością cieszy się marmur Tundra Grey.

Tundra Grey – szary marmur o niespotykanej strukturze

Marmury Tundra Grey posiadają różną powierzchnię wykończenia, w zależności od efektu, który chcemy uzyskać. Mogą być polerowane, szlifowane, piaskowane, młotkowane, ryflowane. Spotkamy je zarówno w ciemnych, jak i jasnych odcieniach szarości. Szary marmur znakomicie komponuje się z innymi elementami wykończeniowymi, zwłaszcza drewnem, tym bardziej, że niektóre żyły w kamieniu mogą być beżowe, brunatne, czy brązowe. Tundra Grey doskonale wygląda w połączeniu z bielą, brązem lub kością słoniową. W nieco bardziej awangardowych projektach stosuje się go z intensywnymi kolorami, tj. żółty, zielony czy pomarańczowy.

Marmury Tundra Grey produkowane są w postaci dużych płyt np. 2/3 m lub standardowych płytek 30×30, 30/60, 60/60 – w zależności do przeznaczenia. Najczęściej płyty o dużych gabarytach wykorzystywane są w obiektach o charakterze publicznym. Małe płytki i dekory marmurowe częściej stosowane są w aranżacjach domów i ogrodów (elementy marmurowe można stosować również na zewnątrz). Ze względu na duże walory dekoracyjne, marmur Tundra Grey jest chętnie wykorzystywany przez architektów wnętrz, którzy zajmują się aranżowaniem nowoczesnych biur, zwłaszcza typu open space. Płyty marmurowe są jakościową alternatywą dla popularnego betonu architektonicznego.

Marmur turecki jest popularny na całym świecie ze względu różne metody wykończenia powierzchni płyt oraz kombinację barw. Wysoka wytrzymałość na ścieranie oraz warunki atmosferyczne sprawia, że zachowuje niezmieniony wygląd przez wiele lat. Niesamowite walory estetyczne oraz trwałość sprawiają, że będzie praktycznym i pięknym elementem w każdej aranżacji wnętrza.

Rekomendowane artykuły